Ubisoft pracuje nad nową grą w uniwersum Star Wars

Star Wars Ubisoft
Star Wars Ubisoft

Firmy Lucasfilm Games oraz Ubisoft głosiły dzisiaj, że studio Massive, twórcy serii The Division, pracuje nad grą w uniwersum Star Wars. Projekt znajduje się obecnie we wczesnej fazie produkcji.

Co wiemy o projekcie? Niewiele. Na pewno będzie to gra z otwartym światem, oparta na silniku Snowdrop, na którym powstały takie produkcje jak The Division 1 i 2, Mario + Rabbids: Kingdom Battle czy South Park: The Fractured But Whole. Jednocześnie przedstawiciele Disneya nie odpowiedzieli jeszcze na pytanie, czy umowa na wyłączność z Electronic Arts dobiegła końca. Wcześniej informowano, że podpisana została na 10 lat, tak więc być może nowa gra Ubisoftu nie będzie mogła się ukazać przez końce 2023 roku.

W Lucasfilm Games twierdzą, że EA pozostanie ważnym partnerem dla studia, ale właściciel marki chcą dać innym firmom szansę pokazania swoich pomysłów. Nowa gra od Ubisoftu to ponoć dopiero początek nowej ery gier Star Wars.

Studio Ubisoft Massive pracuje obecnie również nad grą Avatar. Jej premiera powinna nastąpić mniej więcej w tym samym czasie, co premiera drugiej odsłony kultowego filmu Jamesa Camerona.