Star Wars Jedi: Fallen Order z nowymi szczegółami

Star Wars Jedi Fallen Order
Star Wars Jedi Fallen Order

Wczoraj w sieci pojawiły się nowe informacje, dotyczące gry Star Wars Jedi: Fallen Order. Najciekawszymi z nich są bez wątpienia silnik, na którym działać będzie produkcja Electronic Arts, a także grafika promująca wspomniany tytuł.

Okazuje się, że Star Wars Jedi: Fallen Order będzie działa w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Informację potwierdzili przedstawiciele firmy Electronic Arts w swoim wpisie na forum Reddit.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nadchodząca gra przygotowywana przez Respawn Entertainment, będzie pierwszą – od dłuższego czasu – produkcją, wydawaną przez EA, która nie będzie bazować na silniku Frostbite.

Wydawca nie podał jednak przyczyn swojej decyzji. Możliwe, że technologia – którą opracowało studio DICE – przysporzyłaby wiele problemów twórcom.

Podobnie było w przypadku Dragon Age: Inkwizycja, gdzie BioWare potrzebowało sporo czasu, zanim w pełni opanowało Frostbite, który w założeniu przystosowany był do produkcji FPP.

Ponadto brytyjski sklep Amazon ujawnił grafikę promującą Star Wars Jedi: Fall Order. Na obrazku możemy zauważyć młodego chłopaka, uzbrojonego w miecz świetlny.

Star Wars Jedi Fallen Order Grafika Promocyjna
Grafika Promocyjna

Postaci towarzyszy również mały robot, który być może będzie jednym z „gadżetów”, który wspomoże bohatera w walce i eksploracji.

Warto także zwrócić uwagę na otoczenie, w którym znajduje się protagonista. Na grafice widzimy śnieżny, górski teren, natomiast w tle widoczny jest wrak jednego z gwiezdnych pojazdów.

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery Star Wars Jedi: Fallen Order. Gra ma ukazać się jesienią tego roku. Warto również wspomnieć, że dziś o godzinie 20:30 odbędzie się pierwsza prezentacja wspomnianego tytułu.


Źródło: https://gamingbolt.com/star-wars-jedi-fallen-order-poster-leaks-showcases-crashed-star-destroyer