Square Enix ogłosiło otwarcie nowego studia – Luminous Productions

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Luminous Productions
Luminous Productions

Firma Square Enix ogłosiła powstanie nowego studia deweloperskiego – Luminous Productions z siedzibą w Tokio. Na czele zespołu stanął Hajime Tabata, reżyser od lat pracujących między innymi przy serii Final Fantasy.

Luminous Productions ma skupić się na tworzeniem nowych, innowacyjnych tytułów AAA, skierowanych nie tylko na rynek japoński, ale trafiających również w gusta zachodnich graczy. Już niebawem powinniśmy poznać szczegóły na temat pierwszej produkcji nowego studia.

Co ciekawe, w połowie zeszłego roku, Hajime Tabata w wywiadzie udzielonemu serwisowi Gamespot, podkreślał, że jego kolejny projekt powinien być podobny do The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Mówił wówczas, że będzie chciał stworzyć piękną wizualnie grę z wielkim, ciekawym światem. Zapowiada się więc interesująco.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów