Sony i Microsoft rozpoczęli współpracę w ramach streamingu i SI

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Playstation Xbox
Playstation Xbox

Tego chyba niewielu się spodziewało. Firmy Sony i Microsoft ogłosiły, że będą współpracować nad nowymi innowacjami, w celu poprawienia wrażeń klientów na platformach PlayStation i Xbox oraz nad nowymi rozwiązaniami w zakresie sztucznej inteligencji.

Sony Ms

Zgodnie z umową podpisaną japońskiego i amerykańskiego giganta, firmy skupią się na rozwiązaniach związanych z platformą chmurową Microsoft Azure. Celem ma być oczywiście praca nad wprowadzenie nowej jaki jakości do usług powiązanych z grami oraz ich strumieniowania. Oznacza to mniej więcej tyle, że Sony do rozwoju swojej infrastruktury sieciowej będzie mogło wykorzystywać moc chmury Microsoft Azure.

W zakresie sztucznej inteligencji, firmy przetestują możliwość uruchomienia zaawansowanej platformy SI Microsoftu w produktach od Sony.

Na razie sam zakres współpracy brzmi dość enigmatycznie i nie wiemy, kiedy dokładnie gracze mogą zacząć odczuwać owoce współpracy. Jedno jest pewne, umowa ta jest pewno rodzaju przełomem.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów