Słuchawki PDP Afterglow LVL 3 Xbox One – recenzja

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w: 3 min.

Wczoraj zaprezentowaliśmy dwa modele słuchawek PDP – LVL 1 oraz LVL 5+. Dziś pora przyjrzeć się zestawowi, który cenowo jest sklasyfikowany pomiędzy nimi. Mowa tu oczywiście o PDP Afterglow LVL 3. Jest to budżetowe rozwiązanie i kosztuje 80 złoty mniej niż LVL 5. Słuchawki można wyrwać w podobnej cenie do oryginalnego zestawu Microsoftu, czyli za około 180 zł.

Czy warto rozważać jego zakup czy kupić oryginalny sprzęt Microsoftu, a może lepiej od razu zainwestować w wyższy model LVL 5? Postaram się odpowiedzieć na te pytania w poniższej recenzji.

Konstrukcja słuchawek jest niemal identyczna jak w LVL 5+. Modele różnią się jednak drobnymi, ale istotnymi szczegółami. Przede wszystkim nauszniki w tańszej wersji są powleczone gorszym, mniej przyjemnym w dotyku materiałem. Słuchawki są nadal tak samo wygodne i można grać w nich kilka godzin, ale jednak czuć różnicę.

Nie ma tu również przycisków na lewej słuchawce. Zostały one umieszczone na kablu. Tak jak w większości gamingowych modeli jest on płaski i zakończony wtyczką jack 3,5 mm stereo. Na pilocie nie zabrakło przycisku wyciszania mikrofonu. Podobnie jak w innych modelach z serii Afterglow w zestawie nie ma adaptera do najstarszego rodzaju padów Xbox One. Oznacza to, że słuchawki podłączymy tylko do tych kontrolerów z wyjściem jack. Dlatego warto przed zakupem sprawdzić, którą wersję pada posiadacie, by nie narażać się na dodatkowe koszty.

lvl-3-recenzja

Istotną różnicą pomiędzy LVL 3, a LVL 5 jest brak technologii wzmacniającej bas oraz podświetlenia nauszników. Oczywiście omawiane słuchawki mają bas, ale tąpnięcie jest znacznie słabsze niż w droższej wersji. Poza tym dźwięk wydaje się mniej czysty i trochę dudniący, gdy porównuje go do wyższego modelu. Sam efekt przestrzenny jest również mniej odczuwalny, ale występuje. Ogólnie LVL 3 wypada solidnie, jeśli chodzi o jakość audio w przedziale do 200 zł.

Mikrofon wygląda identycznie jak w LVL 5. Jest giętki i można go podnieść do góry gdy go nie używamy. W czasie testowania, inne osoby nie odczuły różnicy pomiędzy mikrofonami w tych dwóch konstrukcjach. Wygląda na to, że modele mają to samo urządzenie do przechwytywania dźwięku. Dzięki technologii „noise-cancelling”, głos który dociera do naszych kompanów broni jest wyraźniejszy i czystszy. Trzeba przyznać, że w porównaniu do słuchawek Microsoftu, PDP Afterglow LVL 3 wygrywa jakością mikrofonu.

Podsumowanie

Level 3 to solidny zestaw słuchawkowy dostępny za względnie małe pieniądze, bo około 180 zł. Dźwięk jak na tą kategorie cenową jest bardzo dobry, a słuchawki dobrze leżą na głowie. Nie przeszkadzają nawet przy dłuższych sesjach.

Sam jednak polecam dołożyć kilka złotych i kupić od razu wyższy model PDP Afterglow LVL 5+, zwłaszcza jeśli zamierzacie wykorzystywać słuchawki nie tylko do grania. Bas w droższym zestawie naprawdę robi różnicę.

PDP Afterglow LVL 3 galeria

Plusy

 • Solidne wykonanie
 • Dobry mikrofon
 • Niezły dźwięk na ten przedział cenowy

Minusy

 • Słaby bas
8

Autor: Damian Stefański

Dyskusja

Komentarzy ( 4 )

 1. Anonim pisze:

  Witam czy jakbym grał przez te słuchawki to będe przez nie w jednym momencie słyszał dzwiek z gry I rozmowe moich znajomych na grupie czy nie?

  • Damian Stefański pisze:

   Hej, z tego co pamiętam to tak. W końcu słuchawki z mikrofonem służą do komunikowania się w czasie gry.

 2. Anonim pisze:

  Prosiłbym o szybką odpowiedź!! :-)

 3. Anonim pisze:

  dlaczego nie działa mi mikrofon w tych słuchawkach

Dodaj komentarz