Słuchawki PDP Afterglow LVL 5+ Xbox One recenzja

Słuchawki PDP Afterglow LVL 5 for Xbox One

Zestawy słuchawkowe są bardzo ważnym urządzeniem dla gracza. W końcu mamy je założone na głowie przez wiele godzin. Sprzęt musi być wygodny i komfortowy w użyciu. Poza tym jakość dźwięku i mikrofonu nie może nas zawieść, ponieważ wpływa na naszą skuteczność w rozgrywkach online. Dobry mikrofon sprawia, że pozostała część drużyny dobrze nas słyszy, a my nie musimy krzyczeć do urządzenia, nękając osoby z naszego otoczenia.

sluchawki-pdp-afterglow-lvl-5-for-xbox-one

Rynek obecnie jest przesycony słuchawkami dla graczy, a sprzęty dedykowane właśnie im są najczęściej znacznie droższe od pozostałych. Dlatego praktycznie każda firma wypuszcza osobną linię produktów, przygotowaną tylko dla wielbicieli wirtualnej rozrywki.

W dzisiejszym teście przyjrzymy się jak sprawdza się towar amerykańskiej firmy PDP. Linia zestawów słuchawkowych Afterglow składa się z kilku poziomów. My na pierwszy ogień wzięliśmy słuchawki Afterglow LVL 5+ do Xbox One, które są oficjalnie licencjonowane przez Microsoft.

Sprzęt był testowany za pomocą:

  • Gry na Xbox One – Halo 5, State of Decay, Gears of War Ultimate Edition, Overwatch.
  • Spotify – podpięte do standardowej karty dźwiękowej komputera PC.
  • Netflix – oglądanie filmów.

Czas testowania: 

Dwa tygodnie

Słuchawki Afterglow LVL 5+ do Xbox One – wykonanie i wygląd

Pierwsza rzecz, na którą zwraca się uwagę przy kontakcie z słuchawkami  PDP, to lekka konstrukcja. Nie ciążą na głowie i leżą na niej bardzo dobrze. Nawet przy dłuższej rozgrywce nie czułem, że mam je na głowie, i choć noszę okulary nie odczuwałem z tego powodu żadnego dyskomfortu.

Świetnie, że sprzęt posiada małe nauszniki, które idealnie przylegają do skóry głowy. Na prawej słuchawce znajdują się przyciski do uruchamiania specjalnego sterownika basów, wyciszania mikrofonu oraz pogłaśniania dźwięku. Prezentuje się to dobrze, ale z praktycznego punktu widzenia działa średnio. Preferuje jednak kontrolki zlokalizowane na kablu, ponieważ łatwiej je odnaleźć w ferworze walki podczas rozgrywki.

Materiał, z którego są wykonane słuchawki to głównie plastik. Na szczęście jest on dobrej jakości i wygląda na bardzo wytrzymały. Nic tu nie skrzypi, nie odgina się w dziwny sposób. Można je swobodnie ściskać, przestawiać szerokość, etc.

Słuchawki są zasilane dwoma bateriami AAA i jest to niestety największa wada tego zestawu. Jeśli chcemy uruchomić zielone efektowne podświetlenie i dodatkowy sterownik basu musimy mieć w zestawie baterie. Nie ma tu akumulatorków i ładowania przez USB, tylko trzeba zawsze pamiętać o posiadaniu w zapasie baterii. Oczywiście zestaw słuchawkowy działa bez dodatkowego zasilana, ale nie wykorzystujemy wtedy w 100% jego możliwości.

Słuchawki są wyposażone w standardowe gniazdo jack 3,5 mm, które pasuje do wszystkich padów Xbox One od drugiej generacji. Jeśli posiadacie najstarszy rodzaj kontrolera do XONE, to do ich podłączenia będziecie potrzebowali jeszcze specjalny adapter, który można dokupić oddzielnie. Kabel jest krótki, bo ma zaledwie 40 cm. Jest to optymalna długość do podpięcia pod kontroler, niestety gdy chcecie słuchawki używać również przy komputerze może to być problematyczne.

Podobnie jak w wielu modelach słuchawek dla graczy zastosowano tu płaski kabel. Mniej się plącze i wygląda bardzo solidnie. Nie ma obaw, że urwie się przy pierwszym pociągnięciu czy upadku pada.

Mikrofon znajduje się na ruchomym pałąku, który dodatkowo możemy lekko wyginać, by ustawić w pozycji nam odpowiadającej.

level-5-sluchawki-xbox-one

Jakość dźwięku i mikrofonu

W Afterglow LVL 5+ zastosowano technologię „noise-cancelling”, która redukuje szumy. Jeśli jesteś fanem basu warto uzbierać trochę więcej kasy i kupić właśnie ten model słuchawek Afterglow. W porównaniu do tańszego LVL 3 sprzęt posiada dodatkowy sterownik basu – QUADBOOST. Funkcja działa tylko po podłączeniu słuchawek do pada i przy włożonych dwóch bateriach AAA. QUADBOOST zwiększa bas dając jeszcze większe wrażenia z gry. Bez baterii oczywiście nadal słyszymy dźwięk i możemy korzystać z mikrofonu, ale podkręcony bas nie jest dostępny.

W czasie rozgrywki w Halo można było zlokalizować źródło dźwięku, np. z której strony ktoś nadbiega lub strzela. Efekt był całkiem dobrze słyszalny jak na sprzęt z tej półki cenowej.

Słuchawki nadają się również do słuchania muzyki czy oglądania filmów na PC. Nie wykorzystamy wprawdzie wtedy specjalnego sterownika basu, ale osiągi urządzenia i tak są niezłe. Muzykę słucha się bardzo przyjemnie i dzięki LVL 5+ słychać wiele dźwięków, których normalne tańsze modele słuchawek nie odtwarzają.

W czasie używania słuchawek głos z czatu jest bardzo wyraźny. Mikrofon nie pochłania dużej ilości dźwięków z otoczenia, więc swobodnie może być obok odpalony np. inny telewizor, a jego odgłosy nie dotrą do znajomych z drużyny. Szkoda jedynie, że mikrofon nie jest odpinany.

Podsumowanie

Słuchawki są obecnie wycenione na 260 zł. Trudno będzie w podobnym przedziale cenowym znaleźć tak dobry towar. Afterglow Level 5+ są wygodne, dobrze zaprojektowane i mają świetny bas. Używałem ich zarówno do oglądania filmów, słuchania muzyki, jak i grania.

Afterglow LVL 5+ to towar zdecydowanie godny zakupu dla osób poszukujących słuchawek do 300 zł. Konstrukcja zestawu słuchawkowego marki PDP jest idealnym wyborem dla posiadaczy konsoli Xbox One.

Niedługo na naszej stronie pojawią się kolejne recenzje słuchawek z serii PDP. Przyjrzymy się modelom LVL 1, LVL 3 oraz LVL 9.

Galeria Afterglow Level 5+ test

Plusy

  • Solidne wykonanie
  • Wygodne
  • Bas
  • Niezły dźwięk
  • Bardzo dobre do muzyki

Minusy

  • Przyciski na słuchawce
  • Baterie AAA
8.5