Snakebyte HEADSET X – recenzja zestawu słuchawkowego do gier Xbox One

Snakebyte Headset X -recenzja słuchawek do Xbox One
Snakebyte Headset X -recenzja słuchawek do Xbox One

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej akcesoriów niemieckiej marki Snakebyte, tak więc postanowiliśmy część z nich przetestować. Dzisiaj zaczniemy od słuchawek przeznaczonych do konsoli Xbox One. Snakebyte HEADSET X to mały, mobilny i składany zestaw słuchawkowy z mikrofonem na elastycznym pałąku. Cena produktu nie jest wygórowana, bo headset można wyrwać m.in. na Amazonie za około 80 złotych. Czy w tej cenie można się spodziewać dobrej  jakości i czy warto wybrać właśnie ten zestaw?

Cechy Snakebyte HEADSET X

 • Odpinany mikrofon na elastycznym kablu
 • Głośniki 40 mm
 • Złącze 3,5 mm
 • Wyściełane muszle
 • Regulacja głośności jest zintegrowana z kablem o długości 1,2 m
 • Produkt pasuje do kolorystyki konsoli Xbox One

Bliższe spojrzenie na HEADSET X

Jak na budżetowy produkt słuchawki zostały wykonane z całkiem niezłego materiału. Są bardzo małe i lekkie. Wierzch pałąka została wykonana z materiału imitującego skórę węża. Czarną konstrukcję ozdabiają oczywiście zielone elementy.

Kabel ma 1,2 m długości i został wykonany z elastycznego giętkiego przewodu.  Umieszczono na nim pilot do sterowania głośnością i możliwością wyłączenia mikrofonu. Niby proste rozwiązanie, ale warto pamiętać, że niektóre droższe modele nie posiadają takiej opcji. Mikrofon jest odpinany i znajduje się na giętkim pałąku, który można modelować do swoich potrzeb.

Warto wspomnieć, że konstrukcja słuchawek jest składana, dlatego zajmują mało miejsca w czasie przechowywania i w łatwy sposób można je przetransportować.

HEADSET X należy do typu słuchawek otwartychMuszle są bardzo małe i nauszniki nie zakrywają całych uszu. To zależy od gustu, ale sam preferuje zestawy słuchawkowe, które zasłaniają całą małżowinę uszną, a nie leżą na niej. Kształt HEADSET X na pewno przypadnie do gustu młodszym użytkownikom. Mniejsze nauszniki i lekka konstrukcja będzie dla nich wygodna, a niska cena nie obciąży portfela rodziców.

Jakość dźwięku jak na tak mały zestaw słuchawkowy jest całkiem dobra.  Sprzęt zapewnia wyraźny dźwięk bez żadnych szumów czy zniekształceń zniekształceń. Bas może nie jest za głęboki, ale to nie powinno przeszkadzać podczas rozgrywki mniej wymagającym graczom. Co ciekawe ze względu na małe gabaryty urządzenia, może być również stosowane jako mobilne słuchawki do codziennego słuchania muzyki. HEADSET X poradzi sobie z tym zadaniem nie gorze, niż większość słuchawek do 100 zł od wiodących producentów.

Jeśli chodzi o mikrofon nie mogę za wiele zarzucić. Działa i nikt nie narzekał w czasie rozgrywki, że niewyraźnie mnie słychać, tak więc komunikacja przebiegała sprawnie. Oczywiście w tym przedziale cenowym nie ma co oczekiwać cudów, dźwięk jest odrobinę zniekształcony i dominują w nim niskie tony.

Galeria

Snakebyte Headset X (1)
Snakebyte Headset X (1)
Snakebyte Headset X (2)
Snakebyte Headset X (2)
Snakebyte Headset X Tył Pudełka
Snakebyte Headset X tył pudełka
Snakebyte Headset X (6)
Snakebyte Headset X (6)
Snakebyte Headset X Pudełko
Snakebyte Headset X Pudełko
Snakebyte Headset X (8)
Snakebyte Headset X (8)
Snakebyte Headset X Pilot Przy Kablu
Snakebyte Headset X Pilot Przy Kablu
Snakebyte Headset X Słuchawki Można łatwo Złożyć
Snakebyte Headset X słuchawki można łatwo złożyć
Snakebyte Headset X (14)
Snakebyte Headset X (14)

Recenzja Snakebyte HEADSET X – podsumowanie

Słuchawki do konsoli Xbox One Snakebyte HEADSET X,  to dobry zakup dla osób, które szukają czegoś taniego. Za około 80 złoty otrzymujemy solidnie wykonany mały składany zestaw słuchawkowy, z pilotem na kablu i odpinanym mikrofonem. Patrząc na półkę cenową, w której znajdują się słuchawki Snakebyte, nie można także narzekać na jakość dźwięku.

Niestety największym minusem konstrukcji są małe nauszniki, które nie zakrywają w pełni uszów, a po prostu na nich leżą. Mimo, że i tak nieźle izolują od dźwięków otoczenia,  takie rozwiązanie dla niektórych graczy może być bardzo niewygodne. Na pewno zakup będzie dobrym rozwiązaniem dla młodszego i mniej wymagającego użytkownika.

Plusy

 • Solidne wykonanie
 • Dobry dźwięk jak na ten przedział cenowy
 • Odpinany mikrofon
 • Pilot na kablu

Minusy

 • Małe muszle słuchawek
8