Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

TESTY SPRZĘTÓW

Słuchawki PDP Afterglow LVL 1 Xbox One recenzja

W każdym kartonie z Xbox One w komplecie znajduje się podstawowy zestaw słuchawkowy Xbox One Chat. Urządzenie to choć ma względnie dobry mikrofon nie jest zbytnio wygodne. Przetestowaliśmy dla was zamiennik produkcji amerykańskiej firmy PDP – słuchawki do rozmów Afterglow LVL 1.

Sprzęt zostały wykonane z dobrej jakości plastiki. Jak na urządzenie, które mocno się wygina i jest dość elastyczne wygląda solidnie. Przy kilkudziesięciu sesja nie bałem się, że pałąk słuchawek się złamie w czasie zakładania na głowę. Oczywiście sprzęt posiada regulacje, która pozwala dostosować go do odpowiedniego dla nas rozmiaru.

Nausznik w porównaniu do tego z tradycyjnego zestawu słuchawkowego np. PDP LVL 5+, jest o wiele mniejszy. Do tego jest wyłożony gorszym i mniej miłym w dotyku materiałem. Ucho nie jest w całości zasłonięte przez nausznik, który przez to „wisi” na naszej małżowinie usznej. Czy jest to wygodne? Oczywiście jeśli porównamy produkt PDP pod względem komfortu użytkowania z Xbox One Chat, wygrywa recenzowany produkt. Natomiast zwykłe słuchawki są znacznie bardziej wygodne od tych przeznaczonych tylko do rozmów.

Słuchawki podpina się do pada za pomocą 40 mm kabla z wyjściem jack 3,5 mm stereo. Oznacza to, że zestawu LVL 1 nie podepniecie bez oddzielnie zakupionego adaptera do najstarszego rodzaju pada Xbox One. Wszystkie pady od 2 generacji są już oczywiście kompatybilne z LVL 1.

Odgłosy dostosowuje się do swoich potrzeb dzięki pilotowi na kablu. Bardzo łatwo za pomocą jednego kliknięcia wyłączymy mikrofon lub wyregulujemy głośność dźwięku. Mikrofon został umieszczony na giętkim pałąku, który posiada możliwość regulacji przez co możemy dostosować go do naszych potrzeb.

048-040_afterglow_lvl_1_communicator_for_xbox_onegreen_1024x1024

LVL 1 jest przeznaczony tylko do rozmów głosowych i spełnia to zadanie dość dobrze. Podobnie jak inne produkty z linii Afterglow również tutaj zastosowano technologię „noise-cancelling”, która redukuje szumy do minimum. Mikrofon spełnia swoje zadanie w przypadku komunikacji głosowej. Niestety ma bardzo dużą wadę, bo często pochłania dźwięki z naszego otoczenia. Przy głośno grającym TV, część dźwięków trafia do towarzyszy broni.

Warto zaznaczyć, że sprzęt działa również z PlayStation 4.

Podsumowanie

Słuchawki do rozmów PDP Afterglow LVL 1 zostały wycenione na 90 zł. Jest to mała kwota w porównaniu do cen zwykłych zestawów słuchawkowych. Warto jednak zwrócić uwagę, że choć oszczędzamy dostajemy urządzenie oferujące mniej funkcji.  Ponadto słuchawki do samych rozmów są mniej wygodne w użytkowaniu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Podsumowując LVL 1 jest dobrze wykonanym urządzeniem do komunikacji głosowej, ale gdybym miał kupować mikrofon do konsoli Xbox One dołożyłbym choćby do pełnego zestawu LVL 3, który wykorzystamy ponadto np. do słuchania muzyki.

PDP Afterglow LVL 1 galeria

 

Plusy

  • Solidne wykonanie

Minusy

  • Mały nausznik
  • Mikrofon czasami przechwytuje dźwięk z TV
7

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

Advertisement