Serial Cleaner jeszcze w listopadzie zadebiutuje na Nintendo Switch

Serial Cleaner
Serial Cleaner

Serial Cleaner, największy hit polskiego studia iFun4all, 30 listopada zadebiutuje w edycji na konsolę Nintendo Switch. Gra pierwotnie pojawiła się na rynku w lipcu tego roku w wersji na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy i dziennikarzy, a Kuba w swojej recenzji wystawił jej solidną ósemkę (czytaj). Również nagrody nie omijały Serial Cleaner. Podczas tegorocznych targów Poznań Game Arena, gra uzyskał nominację do tytułu „Najlepszej polskiej gry targów PGA 2017”.

Krakowski deweloper wydał już na najnowszą konsolę Nintendo,  Green Game: TimeSwapper, a w kolejce czeka także Red Game Without a Great Name. Michał Mielcarek, prezes iFun4all, taki słowami tłumaczy ostatnie działania firmy:

Odkąd hybrydowy handheld od Nintendo zaczął konkurować pod względem popularności z komputerami PC/Mac oraz konsolami Sony i Microsoft, rośnie zapotrzebowanie na tytuły, w które można na nim zagrać. Dostrzegamy ten potencjał, stąd decyzja o zbudowaniu solidnego portfolio gier na Nintendo Switch

Switch sprzedaje się bardzo dobrze a prognozy sprzedażowe wciąż rosną. Na początku listopada przedstawiciele japońskiego koncernu potwierdzili produkcję hybydowych konsol na poziomie 30 mln sztuk w następnym roku obrotowym, czyli w okresie od kwietnia 2018 do marca 2019. Do końca trzeciego kwartału 2018 roku Nintendo sprzeda około 14 mln egzemplarzy swojej najnowszej platformy.

Serial Cleaner – zwiastun wersji na Nintendo Switch