Sekiro: Shadows Die Twice mogło być kolejną odsłoną serii Tenchu

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Sekiro Shadows Die Twice
Sekiro Shadows Die Twice

Sekiro Shadows: Die Twice zostało zapowiedziane prawie 2 lata temu podczas The Game Awards. W tamtym momencie większość graczy myślała, że to kolejna odsłona serii Tenchu, ale tak się nie stało.

W jednym z niedawnych wywiadów dla Variety, Hidetaka Miyazaki przyznał, że początkowo Sekiro rzeczywiście miało należeć do serii gier o japońskich skrytobójcach. Wszystko ze względu na to, że najnowsza produkcja From Software czerpała wiele inspiracji z tych gier.

Ostatecznie podjęto jednak decyzję o stworzeniu nowego IP i odcięciu się od popularnej serii. Miyazaki nie kryje jednak, że inspirowali się swoimi starszymi grami. Studio spoglądało również na inne tego typu gry, ale ich starsze projekty okazały się kluczowe podczas dewelopingu.

Od wydania Tenchu Shadows Assassin’s minęło 10 lat, a fani z całego świata liczyli na nową odsłonę. Miejmy nadzieję, że Sekiro Shadows Die Twice debiutujące 22 marca bieżącego roku na PlayStation 4, Xbox One i PC, wypełni tę pustkę.

Źródło: https://www.dualshockers.com/sekiro-shadows-die-twice-was-almost-a-tenchu-game/

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów