Zdaniem krytyków Elden Ring to arcydzieło!

Elden Ring Teaser
Elden Ring Teaser

Dziś zniesiono embargo na publikowanie recenzji Elden Ring, czyli najnowszego dzieła od studia From Software. Krytycy są niemal zgodni – ta gra to arcydzieło. W momencie pisania tego tekstu na Metacritic tytuł ten ma 97 punktów za wersję na PS5 (42 recenzje), 95 za Xbox Series X (8 recenzji) i 95 za PC (35 recenzji). Na Opencritic średni wynik to 97 na 100 (91 recenzji).

Co o grze mówią dziennikarze? W tej chwili zdecydowana większość ocen Elden Ring to „dziewiątki” i „dziesiątki”. Wśród tych, którzy przyznali grze najwyższe noty, są zazwyczaj dość krytyczni redaktorzy Guardian, TheSixthAxis i Windows Central.

Recenzent Windows Central zauważył, że ​​jest to najwybitniejsze dzieło FromSoftware i jedna z najwspanialszych gier RPG wszech czasów, którą można spokojnie porównać z takimi gigantami jak Castlevania: Symphony of the Night i The Legend of Zelda: Breath of the Wild . Autor recenzji Guardian zachwala, że Elden Ring to niezrównany pokaz pomysłowości. A TheSixthAxis szczególnie chwali otwarty świat i narrację. 

Obecnie na blisko 100 recenzji, najniższa ocena, jaką otrzymało Elden Ring to „ósemka”. Wystawiło ją zaledwie kilka redakcji, co czyni obecnie nową grę twórców Dark Souls, jedną z najlepiej ocenianych w historii.

Elden Ring zadebiutuje 25 lutego na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.