SEGA zapowiedziała konsolę Mega Drive Mini

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Sega Mega Drive Mini
Sega Mega Drive Mini

Zapoczątkowana przez Nintendo moda na miniaturki legendarnych konsol trwa w najlepsze. Dzisiaj w nocy odświeżenie swojej platformy zapowiedziała SEGA. 16-bitowa konsola Sega Mega Drive, znana również pod nazwą SEGA Genesis, zadebiutowała pierwotnie w 1988 roku w Japonii, a rok później pojawiła się na rynku europejskim i z wynikiem 30 mln sprzedanych egzemplarzy zajmuje 15 miejsce na liście najlepiej sprzedających się konsol w historii.

Mega Drive Mini

Konsola Sega Mega Drive Mini ma być w Japonii dostępna jeszcze w tym roku. Nie możemy mieć jednak pewności, czy azjatycka premiera pokryje się z pojawieniem konsoli na Starym Kontynencie. Sprzęt będzie platformą zamkniętą, co oznacza, że gracze nie będą mogli korzystać z posiadanych gier na pierwotną konsolę. Nie ujawniono jeszcze, ile produkcji znajdziemy na Mega Drive Mini i jakie to będą tytuły. Pewni możemy być tylko obecności Sonica.

Prezentacja Sega Mega Drive Mini

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów