Sea of ​​Thieves cieszy się olbrzymią popularnością w serwisie Steam

Sea Of ​​thieves
Sea Of ​​thieves

Microsoft realizuje strategię przenoszenia swoich ekskluzywnych tytułów na inne platformy. Odbyło się to już w przypadku kilku pozycji wydanych na Nintendo Switch oraz platformę Steam. Na komputerach PC już od jakiegoś czasu można zagrać m.in. w Halo: The Master Chief Collection.

Na początku miesiąca 3 czerwca, gra Sea of ​​Thieves została wydana w wersji PC. Po statystykach widać, że ta decyzja była słuszna, ponieważ liczba graczy wzrosła dopiero od czasu pojawienia się projektu w sklepie cyfrowym Valve. Według portalu Steamdb.info gra ma tysiące aktywnych graczy. W momencie pisania artykuły gra w nią ponad 51 tysięcy osób.

Gra Sea of Thieves stała się bardzo popularna
Gra Sea of Thieves stała się bardzo popularna

Fakt ten zauważył, także znany analityk Benji-Sales o czym napisał na Twitterz:

Gra Sea of Thieves kosztuje obecnie w serwisie Steam 143 złote. Jeśli posiadacie abonament Xbox Game Pass, możecie ograć ją w ramach sukskrypcji, za darmo na Xbox One oraz komputerach PC.

W produkcji wcielamy się w pirata i ruszamy w nieznane. Gra oferuje wielki otwarty świat, w którym czeka na gracza wiele atrakcji. Handlowanie, szukanie skarbów, walki, misje, etc. Na swojej drodze poza innymi pirackimi statkami, spotkamy najróżniejsze zagrożenia jak np. kościotrupy czy legendarnego morskiego stwora krakena.  Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat produkcji musicie koniecznie obejrzeć ten film.