Rodzimy horror The Medium z problemami w Australii

The Medium e1604405727140

The Medium, nowa produkcja rodzimego studia Bloober Team, nie otrzymała kategorii wiekowej w Australii. Oznacza to, że australijscy gracze nie będą mogli legalnie kupić gry w sklepach.

Według australijskiego oddziału Kotaku, materiały dotąd zaprezentowane przez twórców, nie zwiastowały, żeby w The Medium były momenty, które mogłyby prowadzić do odmowy przyznania kategorii wiekowej. Ani Microsoft, ani zespół Bloober do tej pory nie odnieśli się do sprawy.

Medium zostało sklasyfikowane za pomocą narzędzia internetowego IARC, więc Australijska Komisja Atestacyjna nie jest z nim bezpośrednio powiązana z decyzją. Sama komisja stwierdziła, że ​​do 28 października nie otrzymała zgłoszenia żadnej fizycznej gry o nazwie The Medium.

Kotaku uważa, że ​​programiści z Bloober Team mogli popełnić błąd podczas składania wniosku. Jeśli jednak problem tkwi w samej zawartości, twórcy na rynek australijski będą musieli przygotować wersję ocenzurowaną.

Medium ukaże się 10 grudnia na PC i konsole Xbox Series X/S. W momencie premiery gra będzie dostępna dla subskrybentów Xbox Game Pass.