Rewelacyjne wyniki sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w UK

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Wiedźmin 3: Dziki Gon podbija cały świat i  nie ma co się dziwić, że Wyspach Brytyjskich króluje na liście najlepiej sprzedających się gier, gdyż nawet w Japonii rozchodzi się jak świeże bułeczki. Rodzima produkcja nie tylko jest rozchwytywana, ale również bije wiele rekordów i jest miedzy innymi  najlepiej sprzedającą się w pierwszym tygodniu grą tego roku. 

Mało tego, trzecia odsłona przygód Geralta, pobiła o 608% wyniki jaki na Wyspach osiągnął Wiedźmin 2 i o 53% wyniki z pierwszego tygodnia sprzedaży gry Battlefield: Hardline. 

Aż 63% sprzedanych pudełek z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon było dedykowanych konsoli PlayStation 4, a 32% konsoli Xbox One. Na komputerach stacjonarnych, króluje dystrybucja cyfrowa, która nie jest uwzględniona w statystykach.

Lista najlepiej sprzedających się gier w UK:

1. WIEDŹMIN 3: DZIKI GON
2. FARMING SIMULATOR 15
3. GRAND THEFT AUTO V
4. FIFA 15
5. PROJECT CARS
6. WOLFENSTEIN: THE OLD BLOOD
7. BATTLEFIELD HARDLINE
8. MORTAL KOMBAT X
9. CALL OF DUTY: ADVANCED WARFARE
10. DESTINY
11. BLOODBORNE
12. DYING LIGHT
13. MINECRAFT: XBOX EDITION
14. MINECRAFT: PLAYSTATION EDITION
15. FINAL FANTASY X/X-2 HD REMASTER
16. WWE 2K15
17. TERRARIA
18. FAR CRY 4
19. HALO: THE MASTER CHIEF COLLECTION
20. FORZA HORIZON 2

Dyskusja

Komentarzy ( 2 )

  1. fytysyty pisze:

    A mógłby ktoś przeliczyć i powiedzieć ile to jest 600% lepiej niż Wiedźmin 2? Jak sprzedali 1, a teraz 6 to wyrobili 600%. Albo chociaż napiszcie ile się tych Medali sprzedało, żeby mieć jakąś wizję tego jak się na prawdę Wiesiek sprzedaje.

    • Kamil pisze:

      Niestety dokładne liczby nie zostały jeszcze ujawnione. Ale jeśli do tej pory najlepiej sprzedającą się grą 2015 r. w pierwszym tygodniu sprzedaży w UK było Battlefield: Hardline, a Wiedźmin 3 pobił jego wynik o ponad 50% ,to chyba możemy sobie wyobrazić, że jest to sporo. Wyspy Brytyjskie to największy rynek gier w Europie, a polska produkcja w pierwszych dniach go zdominowała. 600% więcej kopii w porównaniu z Wiedźminem 2 wygląda astronomicznie, nie przeczę, ale trzeba pamiętać, że poprzednia odsłona ominęła konsole Sony, a to własnie na nią sprzedaje się najwięcej pudełek. Co nie zmienia faktu, że Wiedźmin 3 ma ogromną szanse stać się najlepiej sprzedającą się grą tego roku.

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów