Resident Evil Village oficjalnie zapowiedziane na PlayStation 5, Xbox Series X i PC

Resident Evil Village e1591913531895

Capcom w trakcie prezentacji PS5 – The Future of Gaming Show oficjalnie zapowiedział nową odsłonę serii Resident Evil. Zgodnie z pierwszymi przeciekami, ósma odsłona cyklu zatytułowana będzie Resident Evil Village i już w przyszłym roku zabierze nas do tajemniczej wnioski znajdującej się w górach. Podczas rozgrywki odwiedzimy m.in. rezydencję w stylu pierwszego Residenta oraz po raz pierwszy zmierzymy się z wilkołakami.

Village będzie kontynuować ewolucję serii rozpoczętą przez Resident Evil VII, ponownie oferując nam widok z pierwszej osoby. Historia gry będzie rozgrywać się kilka lat po wydarzeniach z ostatniej części i ponownie skupi się na Ethanie Wintersie i Chrisie Retfildzie. Tym razem jednak histora jednego z nich, najprawdopodobniej Chrisa, który znalazł się na głównej grafice promocyjnej, dobiegnie końca.

W zwiastunie pada zdanie 'his story ends’, co może sugerować, że Capcom zamierza na dobre zakończyć pewną Residentową erę. Produkcja w przyszłym roku zadebiutuje na PlayStation 5, Xbox Series X i PC.  Jeśli jesteście ciekawi, jak Resident Evil Village prezentuje się w akcji, sprawdźcie zwiastun załączony poniżej.

Resident Evil Village – Pierwszy zwiastun:

Resident Evil Village – Grafika promocyjna: