Data premiery, gameplay, demo i masa innych informacji dotyczących Resident Evil Village

Resident Evil Village
Resident Evil Village

Wczorajsze Resident Evil Showcase przyniosło mnóstwo dobroci dla fanów kolejnej odsłony kultowego survival horroru.

Ósmy Resident, podobnie jak część siódma, zaoferuje graczom rozgrywkę w perspektywie FPP, która jest pewną nowością dla całej marki. Autorzy zapowiedzieli kilka urozmaiceń, które mają jeszcze bardziej usprawnić zabawę. Przede wszystkim, walka w Village ma być bardziej taktyczna i defensywna, nastawiona na wyuczenie się zachowań przeciwników i umiejętne wykorzystywanie ich słabych stron. W pewnym sensie przypomina to nawet Bloodborne w konwencji FPS.

Do gry zostanie dołączony crafting, co w połączeniu z ikonicznym dla serii bardzo limitowanym ekwipunkiem, zapewni sporo zarządzania miejscami w plecaku. Producenci zapowiadają, że do gry powróci handlarz, przypominający rozwiązanie obecne w Resident Evil 4. Swoją drogą, w internecie można znaleźć plotki, jakoby rozpoczęły się już prace nad remakiem czwartego Residenta, mającego ukazać się w 2023 roku.

To jednak nie wszystko. Zapowiedziano także moduł multiplayer, Resident Evil Re:Verse, którego zwiastun możecie znaleźć tutaj. Nie będzie on możliwy do zakupu jako samodzielny produkt, a zostanie dołączony w formie dodatku do Resident Evil Village. Rozgrywka ma się opierać w nim na trybie deathmatch, w którym zabici gracze przeobrażają się w żywe trupy krążące po planszy. Użytkownicy konsol mogą zapisać się do testów beta, które wystartują pod koniec stycznia.

Ponadto, posiadacze PlayStation 5 dostali nie lada ciekawostkę w postaci Resident Evil Village: Maiden. Darmowego dema „ósemki”, które stanowi jednak samodzielną produkcję, służącą jako pokaz technologiczny m.in. trójwymiarowego dźwięku. Możecie je pobrać tutaj. Warto zaznaczyć, że Maiden mogą przypisać do konta nie tylko posiadacze PS5. Myślę, że użytkownicy starszych maszyn Sony również powinni to zrobić, by zwyczajnie mieć produkt na koncie do pobrania w nieokreślonej przyszłości.

Ale, ale! Zdecydowanie najbardziej łakomym kąskiem pokazu był gameplay, który możecie obejrzeć poniżej.

Resident Evil Village zadebiutuje już 7 maja na PC, a także na konsolach starej i nowej generacji. Osoby, które zakupią grę na PS4 i XONE będą mogły za darmo ulepszyć swoją wersję do nowych konsol. Nie wiem, jak wy, ale my nie możemy się doczekać!