Resident Evil 7 – sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy

resident evil 7 1 e1465933141224

Premiera Resident Evil 7 miała miejsce w styczniu 2017. Gra zebrała pozytywne recenzje – krytycy docenili jej atmosferę, fabułę i oprawę graficzną. Okazało się, że siódma część popularnego survival horroru odniosła również duży sukces komercyjny – od momentu jej premiery sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy.

Capcom pochwalił się, że liczba do tej pory sprzedanych kopii Resident Evil 7 właśnie przekroczyła 5,1 miliona. Wynik ten dotyczy zarówno wersji gry na PC, jak i na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Steamspy szacuje, że około 550 tysięcy egzemplarzy zostało zakupionych poprzez platformę Steam.

Ponad 5 milionów to niezły wynik. Należy jednak pamiętać, że w porównaniu do poprzednich odsłon cyklu, które należą do najlepiej sprzedających się gier Capcomu, nie jest to rekordowy rezultat – mówi się chociażby, że najpopularniejszą część serii, RE5, od momentu premiery w 2009 roku kupiono ponad 10 milionów razy. Zważywszy jednak na to, że od premiery „siódemki” minął dopiero rok, gra jest na dobrej drodze do powtórzenia, a nawet przekroczenia wyników sprzedażowych poprzedniczek.

 


Źródło: https://www.gamespot.com/articles/resident-evil-7-has-sold-more-than-5-million-copie/1100-6458052/