Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PC

Resident Evil 2: Remake najładniejszą grą Capcomu? Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące projektu

Resident Evil 2: Remake zostało zapowiedziane przez Capcom w sierpniu 2015 roku. Od tego czasu nie dostaliśmy nawet jednego zrzutu z gry albo chociaż grafiki koncepcyjnej, co jak się okazuje, już wkrótce może na dobre się zmienić. Portal Rely On Horror powołując się na jedno ze swoich źródeł, udostępniło kilka informacji na temat nadchodzącego Residenta.

Pierwsza z nich powinna zadowolić wielu fanów, bo jak donosi informator, tytuł może zostać w końcu ujawniony na nadchodzącym E3, ale sam nie jest co do tego do końca pewien, więc tę informację warto czytać z przymrużeniem oka. Resident Evil 2: Remake ma być tworzony na znacznie usprawnionym silniku RE Engine, który wykorzystuje teraz nowe technologie i potrafi wytworzyć imponujące oświetlenie, jak i system cieni. Na podstawowym PlayStation 4 gra ma działać w rozdzielczości Full HD i 30 klatkach na sekundę, a na PlayStation 4 PRO w natywnym 4K i 60 klatkach na sekundę.

Silnik będzie wczytywał róźne rozdzielczości za każdym razem, gdy będziemy wchodzić do jakiegoś pomieszczenia, więc nie zawsze będą one w natywnym 4K, a niektóre z zasobów będą się dynamicznie skalować, by ulżyć trochę sprzętowi. Będziemy mieć więc do czynienia w sporej mierze z dynamicznym 4K. Informator podkreślił przy tym, że jest to pierwsza odsłona Resident Evil tworzona od podstaw z myślą o rozdzielczości 4K, dzięki czemu z łatwością stanie się najładniejszą grą Capcomu i według niego będzie mogła nawet stanąć w szranki z wydanym niedawno God Of War od studia Santa Monica.

Do produkcji Resident Evil 2: Remake miało zostać również wykorzystane skanowanie fotogrametryczne, którego efekty mogliśmy zobaczyć już w Resident Evil 7. Dzięki niemu mamy wkroczyć do wręcz fotorealistycznego Racoon City. Deweloperzy wzięli również sobie do serca uwagi dotyczące m.in. wyglądu Chrisa z ostatniej odsłony cyklu i dokładają wszelkich starań, by postaci wyglądały tak, jak swoje oryginalne wersje. Informator starał się również poznać nawet tak drobne szczegóły jak kolor włosów Leona, ale na ten temat aktualnie nic nie wiadomo. Jedynie Claire ma dostać nowy, uwspółcześniony strój, ale nadal utrzymany w klimatach lat ’90.

Jeden z najważniejszych aspektów, czyli kamera gry, również zostanie przemodelowana. W Resident Evil 2: Remake będziemy obserwować akcję zza ramienia bohatera, tak jak chociażby w świetnym Resident Evil 4, który zapoczątkował ten trend. Ma być ona delikatnie ‚stylizowana’, co równie dobrze może oznaczać, że w grze pojawi się tryb przypominający oryginał, albo twórcy pójdą na ciekawy kompromis. Nad produkcją Resident Evil 2: Remake czuwają dodatkowo twórcy oryginału, jak i czwartej odsłony serii, więc o jakość raczej możemy być spokojni. Co ciekawe, w grze mają się znaleźć również nowe lokacje i wątki, a gra zostanie podzielona na dwie kampanie: Leona i Claire.

Jeśli tajemnicze źródło Rely On Horror nie wyciągnęło tych wszystkich informacji z rękawa, nowego Residenta powinniśmy zobaczyć już na targach E3, rozpoczynających się 12 czerwca.

Resident Evil 2 – Remake – Zapowiedź produkcji z 2015 roku:

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zobacz także...

QUIZY

Jeśli odpowiecie prawidłowo na 15 pytań, możecie być z siebie zadowoleni.

QUIZY

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kolejny quiz. Tym razem sprawdzamy czy znacie wszystkie bohaterki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mamy dla Was 16 screenów...

QUIZY

W dzisiejszym quizie sprawdzimy waszą wiedzę na temat konsoli Xbox 360. Przekonajcie się czy rzeczywiście należycie do teamu zielonych. Mam dla Was 17 pytań, w których...

QUIZY

Święta za pasem, niby już zima, a śniegu ni ma – a do tego na dworze niemal wiosenna temperatura. Na szczęście, gracze by poczuć prawdziwy...

Advertisement