Remaster Star Ocean: The Last Hope na PS4 i PC ze zwiastunem premierowym

Bartosz Zając | @_CORTARE_ | | Przeczytasz w 2 min.

Square Enix udostępniło właśnie zwiastun premierowy zremasterowanego Star Ocean: The Last Hope, który już jutro pojawi się na PS4 i PC. Poprawiona wersja gry będzie posiadać pełne wsparcie Full HD na standardowym modelu PS4 oraz 4K na PRO i PC. Na komputerach osobistych oczywiście nie zabraknie modyfikacji różnych ustawień jak np. blur czy jakość cieni. Gra będzie posiadać także pełne wsparcie klawiatury i myszki, osiągnięć na steam i możliwość robienia screenshotów bez widocznego UI.

Star Ocean: The Last Hope w ulepszonej wersji International zadebiutowało w 2010 r. na PS3 i było znacznie poprawioną wersją z Xbox 360. Tytuł na tle innych JRPG’ów wyróżnił się szybkim i efektownym systemem walki, posiadającym wiele ciekawych mechanik. Pierwszą z nich był blindside, umożliwiający płynne zadanie ciosu krytycznego, jeśli w odpowiednim momencie nacisnęliśmy kółko i ruszyliśmy gałką.

Starcia urozmaicały również łączone combosy oraz skill board, w którym w zależności od wykończenia wroga/sytuacji, w jakiej doszło do starcia, kumulowaliśmy różne bonusy, czy to do ilości zdobywanych punktów doświadczenia, czy punktów umiejętności. Każda z postaci mogła dodatkowo podążać po 3 ścieżkach rozwoju w systemie zwanym ‚BEAT’ (Strike, Neutral i Burst) skupiających się np. na obronie, ataku lub wszystkim po trochu. The Last Hope posiadało również ciekawą fabułę, momentami mocno sprawiającej wrażenie ‚japońskiego Mass Effecta’ ze sporą dawką realizmu jak na JRPG’a, więc jak najbardziej jest to tytuł warty uwagi. Tym bardziej że jego cena premierowa będzie wynosić ok. 80 zł.

Źródło: https://gematsu.com/2017/11/star-ocean-last-hope-4k-full-hd-remaster-launch-trailer

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów