Recenzja Genesis Krypton 750. Myszka wielozadaniowa

Genesis Krypton 750
Genesis Krypton 750

Myszek ci u nas pod dostatkiem. Tak chyba może powiedzieć każdy kto wybierze się do jakiegoś sklepu z akcesoriami komputerowymi. Wybór jest spory a rozstrzał cenowy jeszcze większy. Myszkę można kupić i za 20 złotych, ale znajdzie się tez takie po 320. Od ceny ważniejsza jest jednak jakość i to czy dany gryzoń nam pasuje. Ja trafiłem na myszkę idalna dla mnie.

Genesis Krypton 750 to kolejna myszka gamingowa z całkiem popularnej serii produktów, o których już trochę pisaliśmy. Myszka Krypton 290 i Krypton 200/220 zostały ciepło przyjęte przez recenzentów. Ja teraz miałem okazję sprawdzić trochę bardziej zaawansowany model Krypton 750.

Download 20220103 203949
Raz tak, raz tak.

Świetne wykonanie

Krypton 750 to kolejna myszka z ażurową konstrukcją, podświetleniem RGB z Prismo i obudowie w śnieżnobiałym kolorze plastiku. Jest też w ofercie marki Genesis trochę bardziej standardowa opcja w kolorze czarnym. Obudowa jest zdejmowana i możemy sami zdecydować czy preferujemy standardowe pełne pokrycie panelu, czy też wersję z otworkami.

Krypton 750
Krypton 750

Pod wymiennym panelem Krypton 750 umieszczono tackę z ciężarkami. Możemy ją dowolnie ustawiać i wyciągać lub przekładać ciężarki według naszych potrzeb. Dzięki temu można dostosować wagę gryzonia do naszych potrzeb. Producent informuje o tym, że możemy eksperymentować w zakresie 58 – 76 g.

Odrobina danych technicznych

Myszka korzysta z sensora optycznego PAW3333 o czułości w zakresie 200 – 8000 DPI. Maksymalna szybkość przetwarzania danych utrzymuje się na poziomie 8000 FPS, a maksymalna akceleracja wynosi 35 G. Do tego mamy 6 poziomów czułości DPI. Myszka ma również 6 programowalnych przycisków, co jest całkiem rozsądnym wynikiem i chyba wystarczy większości graczy czy osobom przeglądającym internet.

Moc aplikacji

Część funkcjonalności myszy ukryta jest w aplikacji Genesis, która możemy zainstalować na komputerze. Gryzoń działa bez tego i odpala się, jak na porządne Plug&Play przystało w chwilę. Jednak jeśli jesteśmy zainteresowani dopasowaniem parametrów. Mamy dostęp do 5 profili, gdzie możemy skonfigurować przyciski myszki, ustawić zakresy DPI, a także pobawić się w ustawienie kolorów podświetlenia myszy. Jak już wspomniałem, gryzoń śmiga i bez tego, ale jeśli chcemy na przykład, żeby dodatkowy przycisk robił nam screenshoty w grach, można to ustawić.

Myszka Genesis
Aplikacja Genesis

Dobrze leży w dłoni

Osobiście preferuję większe i masywne myszki. Takie bochenki chleba, którymi można wygodnie jeździć po podkładce. Krypton 750 nie jest gigantyczny, ale całkiem dobrze leżał w mojej ręce. Dodatkowo możliwość dopasowania sobie ciężkości myszki wraz z tym jak będzie ona rozłożona, a także zdecydowanie czy wolimy, na przykład pełną obudowę czynią ten produkt niezwykle łatwym w dopasowaniu do potrzeb. Jakby tego było mało bardzo łatwo zmienić te wszystkie rzeczy. Dzięki temu kilka osób może z taką samą przyjemnością korzystać z jednej myszki. Ewentualnie jeśli znudzi nam się kolor czy obudowa możemy ją szybko zmienić i od razu jest, tak jakbyśmy mieli w domu inną myszkę. Ja przez czas spędzony na testowanie żonglowałem trochę pokrywkami i obie sprawdzają się naprawdę dobrze.

Małe czepialstwo

Jedna drobna kwestia, do której mogę się przyczepić to fakt, że oplot kabla jest dość delikatny. Materiał ten zaczepił się o coś i odrobinę postrzępił już pierwszego dnia użytkowania. Nie jest to żaden problem, tylko bardziej kwestia tego, trzeba uważać, co ma się na biurku. Myszka działa dalej bez problemu, ale pewnie z czasem kabel będzie bardziej postrzępiony. Jest to raczej wyłącznie estetyka, ale chciałem tak na wypadek zwrócić na to uwagę, jeśli inni preferują tryb biurka jako wysypisko papierów i śmieci.

Z31799 158965
Z31799 158965

Dobry wybór

Krypton 750 to naprawdę solidna opcja, która nada się zwłaszcza jeśli ze sprzętu korzysta kilku domowników z własnymi upodobaniami. Wtedy każdy może ustawić sobie myszkę po swojemu w jakąś minutę czy dwie. Jest to też naprawdę dobra opcja dla tych, którzy podobnie jak ja preferują kabel od opcji bezprzewodowych. Ja jestem z tego produktu naprawdę zadowolony i prawdopodobnie przerzucę się na tą myszkę w moim gamingowym komputerze. To naprawdę fajna opcja za rozsądne pieniądze

Plusy
  • Możliwość dostosowania wyglądu i wagi
  • Świetny design
  • Dobre oprogramowanie
  • Super leży w dłoni
Minusy
  • Delikatny przewód
9
Ocenił Tomek Piotrowski