Recenzja Genesis Krypton 290. Topowy produkt w swojej półce cenowej

Myszka Genesis Krypton 290
Myszka Genesis Krypton 290

Mysz komputerowa to jeden z najważniejszych elementów wpływających na komfort użytkowania komputera – i nie mam tutaj na myśli wyłącznie grania, ale również codzienne użytkowanie. Można by pomyśleć, że porządna myszka z wieloma programowalnymi przyciskami, dedykowanym oprogramowaniem i jakościowym oświetleniem musi kosztować krocie. Jak się okazuje, nie do końca. Świetnym tego dowodem jest Genesis Krypton 290.

Genesis Krypton 290 to klasa sama w sobie, pomimo niskiej ceny jak na obecne standardy

Tym razem bez żadnych zaskoczeń, jak to było w przypadku myszki Genesis Xenon 800. W opakowaniu Krypton 290 kryje się mysz oraz instrukcja obsługi. Tylko tyle. I aż tyle. Omawiany gryzoń od firmy Genesis jest wyposażony w niesamowicie precyzyjny sensor, który pochwalić się może maksymalną rozdzielczością 6400 DPI, maksymalną prędkością przetwarzania danych równej 6000 FPS oraz maksymalną akceleracją wynoszącą aż 22G. Myszka poniżej scrolla posiada dwa guziki odpowiedzialne za regulowanie DPI w aż 6 poziomach, które możemy dostosować w dedykowanym oprogramowaniu.

Genesis Krypton 290

Dedykowane oprogramowanie do Genesis Krypton 290

Właśnie to oprogramowanie możemy pobrać ze strony producenta. Przy konfiguracji poziomów DPI, do każdego z zapisanych slotów przypisujemy jeden wiodący kolor podświetlenia, który będzie widoczny w centralnym miejscu myszki – taki zabieg pozwoli nam od razu rozpoznać, jakie mamy ustawienie, bez konieczności wchodzenia do programu. Poza zabawą DPI, możemy całkowicie regulować podświetlenie RGB myszki (o tym trochę później), skonfigurować makra, przypisać wybrane działania do aż siedmiu funkcjonalnych przycisków, a to wszystko na kilku osobnych profilach – jeśli zatem z tej samej myszki korzysta więcej niż jedna osoba, nie ma z tym żadnego problemu. Wszystkie nasze ustawienia są oczywiście zapisywane i automatycznie załączane po uruchomieniu komputera. Ale, co ciekawe, nie tylko naszego komputera. Krypton 290 ma bowiem wbudowaną pamięć, dzięki czemu podłączając gryzonia do cudzego sprzętu, nadal będą aktywne wszystkie nasze ustawienia.

Gen

Podświetlenie RGB w Genesis Krypton 290

Podświetlenie w omawianej myszce robi kolosalne wrażenie. Na stronie producenta widnieje dumna informacja o aż 16 milionach kolorów i chociaż ja tylu nie rozpoznałem, to mogę poświadczyć, że jest ich sporo. Podświetlenie jest przy dolnej krawędzi praktycznie dookoła myszki, wokół scrolla oraz w centralnym miejscu, na samym grzbiecie, widnieje podświetlone logo marki. Całość prezentuje się nienagannie i z pewnością nie sprawia wrażenia taniego sprzętu.

Dodatkowe zalety Genesis Krypton 290

Na całkiem ekskluzywny wygląd myszki wpływa również jej kształt. Ergonomia pracy jest tutaj na najwyższym poziomie – nawet przy długich gamingowych sesjach nie będziemy czuli zmęczenia czy bólu w nadgarstku. Dodatkowo bryła tego gryzonia jest zwyczajnie ładna. Do mnie dotarł egzemplarz w kolorze czarnym (jest też wersja biała, jeśli preferujecie jaśniejsze sprzęty) i całość z efektem podświetlania Prismo w ciemnym pokoju wygląda nieziemsko. Nie mogę również nie wspomnieć o przełącznikach mających żywotność do 10 milionów kliknięć oraz długim kablem w oplocie (do czego Genesis nas już przyzwyczaiło). 

Genesis Krypton 290

Specyfikacja sprzętowa

OprogramowanieTak
Wbudowana pamięćTak
Żywotność przycisków10 mln.
Maksymalna rozdzielczość6400 DPI
Programowalne przyciskiTak
Kolor podświetleniaRGB
Ilość trybów podświetlenia6
Częstotliwość próbkowania1 000 Hz
PrzeznaczenieDla graczy
Maksymalna szybkość przetwarzania danych6000 FPS
Maksymalna szybkość śledzenia66 inch/s
Akcesoria w zestawieInstrukcja obsługi
Typ ślizgaczaTeflon
WłaściwościWbudowana pamięć
Waga134 g
Akceleracja22 G
Liczba programowalnych przycisków7
KolorCzarny
ZasilanieUSB-A
Liczba przycisków7
Rozdzielczość200 – 6400 DPI
SensorOptyczny
KomunikacjaPrzewodowa
PodświetlenieTak
Długość przewodu180 cm
ZłączaUSB 2.0 Typ-A
Obsługiwane systemy operacyjneWindows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 7, Windows 10, Linux, Android 4.2.2
Wysokość41 mm
Szerokość64 mm
Długość125 mm
EAN5901969431414
Numer katalogowyNMG-1771

Czy warto kupić myszkę Genesis Krypton 290?

W tej półce cenowej, gwarantuję, ciężko będzie znaleźć lepszą myszkę. Genesis Krypton 290 w cenie zaledwie niespełna 90 zł oferuje mnóstwo zaawansowanych funkcji, niesamowitą wygodę pracy i ekskluzywny design. To sprzęt który dobrze uzupełni biurko każdego gracza i zapewni wysoką wygodę pracy na długie lata. Krypton 290 w swojej półce cenowej jest sprzętem doskonałym.

Plusy
  • Stosunek ceny do jakości
  • Dedykowane oprogramowanie z wieloma możliwościami personalizacji
  • Precyzyjny sensor z rozdzielczością aż do 6400 DPI
  • Przyciski funkcyjne
  • Podświetlenie RGB
  • Bardzo ładna i wygodna bryła
  • Solidny kabel
Minusy
  • W tej półce cenowej - brak minusów
10
Ocenił Kacper Cembrowski