Razer zaprezentował Project Linda – hybrydę laptopu i smartfonu

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Razer Project Linda
Razer Project Linda

Tego jeszcze nie grali. Firma Razer, zajmujące się produkcją akcesoriów komputerowych dla graczy, zaprezentowała podczas targów CES, Project Linda – hybrydowy laptop z ekranem 13,3”, napędzany przez smartfon Razer Phone z systemem Android. Projekt hybrydy laptopa i telefonu rozpoczyna nową erę komputerów mobilnych, łącząc popularne środowisko systemu Android z możliwościami komputerów przenośnych.

Razer Project Linda (2)

W laptopie Project Linda, smartfon Razer Phone jest dokowany w miejscu, w którym zazwyczaj znajduje się touchpad. Procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 8 GB pamięci RAM, w które wyposażono Razer Phone, zapewniają błyskawiczne działanie, w mgnieniu oka zamieniając Project Linda w laptop działający w oparciu o system Android. 5.7-calowy wyświetlacz telefonu Razer Phone może wtedy być używany jako touchpad lub jako drugi ekran, dający szybki dostęp do aplikacji, narzędzi i innego oprogramowania.

Klawiatura rozbudowuje możliwości urządzenia Project Linda, poszerzając jego przydatność w pracy oraz różnicując doświadczenia gamingowe. Użytkownicy zyskują wygodniejszą i szybszą możliwość pisania, dostosowaną do systemu Android m.in. dzięki dodatkowym klawiszom do nawigacji, wyszukiwania i wyboru aplikacji. Użytkownik może także podłączyć myszkę, aby osiągnąć precyzję niezbędną w grach lub podczas pracy z aplikacjami.

Źródło: Informacja prasowa

Dyskusja

Komentarzy ( 1 )

  1. Anonim pisze:

    Ciekawe rozwiązanie, ale pewnie będzie swoje kosztowało i pewnie zostanie jedynie ciekawostką.
    Poza tym – myszka >>>>> touchpad.

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów