RANKING: 5 najlepszych gier FPS 2017 roku

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 5 min.
Fps Roku 2017
Fps Roku 2017

Dla fanów Nintendo czy też japońskich produkcji, rok 2017 był wyjątkowym okresem. Fani przygodówek, RPG oraz gier wyścigowych tudzież rajdowych, jeśli brać pod uwagę ilość nowości, też nie mieli powodów do narzekań. Chyba najmniej rozpieszczani byli fani FPS-ów. Ukazało się co prawda kilka ciekawych tytułów, ale w porównaniu do ubiegłego roku, wyglądało to dość skromnie. Jednak nie ilość się liczy, a jakość i całe szczęście pod tym drugim względem sytuacja wyglądała dużo lepiej, a wytypowanie pierwszej piątki nie przyszło nam łatwo. W dzisiejszym rankingu prezentujemy nasze demokratycznie wybrane Top 5 najlepszych pierwszoosobowych strzelanek 2017 roku. Startujemy.

5. Resident Evil 7

Recenzja

Tomek: Biohazard powróciło do korzeni eksplorowania obskurnej chałupki. Jednocześnie najnowszy Resident poszedł w interesującym kierunku prezentowania akcji z pierwszoosobowej perspektywy. Dzięki temu mamy naprawdę mocne połączenie FPS z grą przygodową i survival horrorem. Nie jest to może typowa strzelanka jak reszta z pozycji na tej liście, ale Resident Evil 7 powinien przypaść do gustu fanom rozwalania potworów.

Resident Evil VII: Biohazard jest tytułem który stoi bardziej rozgrywką niż fabułą. Frajdę przynosi eksploracja w klimacie, którego fani dreszczyku łakną w tego typu produkcjach. Strzelanie jest dopracowane i dopieszczone do ostatnich animacji przeładowania, a projekty pomieszczeń aż proszą się o zwiedzanie (fragment recenzji).

4. Call of Duty: WWII

Recenzja 

Damian: Call of Duty: WWII powraca do korzeni i przenosi nas kolejny raz na pola bitew II wojny światowej. Najnowszy COD mimo któtkiej i mało zapadającej w pamięć kampanii jest nadal niezłą grą online. Jeśli cenicie sobie rozgrywkę multiplayer na pewno docenicie ten tytuł. W tym roku świetny jest zwłaszcza wymagający tryb Zombie. Cele na radarze często nie są wskazane, przez co trzeba się domyślać i kombinować. Bez zgranego teamu i dobrego skilla, jest naprawdę ciężko.

Call Of Duty®: Wwii 20171108225208

Call of Duty: WWII to dobra gra, w której jednak zabrakło czegoś więcej (fragment recenzji).

Dyskusja

Komentarzy ( 3 )

 1. Jan Mazur pisze:

  Tylko wolf i ewentualnie destiny, reszta to naciągane FPS, którym bliżej do pierwszoosobowych gier akcji niż strzelanek. Nie ma co się dziwić Battelfield się nie ukazał, COD na siłę robiny pod publiczkę. 2018 też się nie zapowiada kolorowo.

 2. Anonim pisze:

  Brakuje kilku niezłych gier:

  Rising Storm 2: Vietnam
  Days of War
  Quake Champions
  Strafe
  Star Wars: Battlefront II

  RE7 nie wrzucałbym do FPSów, a horroru.

  • Kamil Kościelniak pisze:

   Z pewnością brakuje ponieważ to nie jest spis FPS-ów, lecz naszym zdaniem pięć najlepszych przedstawicieli gatunku w tym roku. Oczywiście czekamy na alternatywne zestawienia. Co do RE VII, to gra z pewnością znalazłaby się w wielu rankingach, a opis Tomka wiele wyjaśnia.

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów