RANKING: 5 najlepszych gier FPS 2016 roku

fps roku

W tym roku nie mogliśmy narzekać na brak gier FPS. Kultowe serie, jak co roku wydały swoje kolejne odsłony, choć tym razem każda poszła w inną stronę, ale nie zabrakło także nowych IP, sequeli oraz wielkich powrotów. Powodów do narzekania nie miał chyba najbardziej wymagający fan shooterów. Przyszła więc pora na podsumowanie roku pod kątem najlepszych pierwszoosobowych strzelanek.

Z rankingami jest jednak tak, że trudno jest wszystkich zadowolić. Mało tego, ja sam jestem często rozczarowany rezultatem końcowym. Pora jednak pozbyć się subiektywizmu i spojrzeć prawdzie w oczy. Oto nasze demokratycznie wybrane Top 5 najlepszych FPSów minionych dwunastu miesięcy.

Oprócz 5 najlepszych strzelanek opisanych poniżej, nasi redaktorzy docenili także SUPERHOT oraz Call of Duty: Infinite Warfare. Przejdźmy jednak do najlepszych!

5. Overwatch (PC, PS4, XONE)

overwatch

Recenzja (PS4)

Kamil: Ovewatch nie jest ani najlepszą grą, ani też najlepszym FPS-em tego roku, ale jest na pewno najlepszą sieciową strzelanką. Niezbyt rozbudowana zawartość w dniu premiery wciąż jest poszerzana i możemy liczyć, że Blizzard Entertainment będzie wspierało swoją produkcję jeszcze przez długi czas. Gra pomimo swej prostoty, uzależnia a postacie w niej występujące szybko stały się symbolami dzisiejszej popkultury. To jeden z tych tytułów, który musi ci się spodobać, a jeśli tak się nie stanie, to lepiej nie mówić o tym głośno.

4. Titanfall 2 (PC, PS4, XONE)

Titanfall 2 (2)

Recenzja (PS4)

Kasjan: Titanfall 2 nie najlepiej wyszedł na starciu z dwoma poważnymi markami, przynajmniej w starciu na sprzedane kopie i marketing. Jednak Titanfall 2 znalazł się w tym zestawieniu, bo to po prostu kawał porządnego shootera. Świetny tryb wieloosobowy był już w pierwszej części, teraz dostaliśmy również kampanię, która była niezła, choć z pewnością za krótka. Każdy fan shooterów w Titanfall 2 powinien po prostu zagrać.