RANKING: 5 najlepszych gier FPS 2016 roku

| @Kasjan_Nowak | | Przeczytasz w 3 min.

3. Shadow Warrior 2 (PC, PS4, XONE)

Shadow Warrior 2 (7)

Recenzja (PC)

Kasjan: Shadow Warrior 2 tutaj też się znalazł. Trudno jednak, by było inaczej. Choć konkurencja spora to sami z pewnością przyznacie, że dzieło Polaków  nie musi się czegokolwiek wstydzić. Shadow Warrior 2 nie ma tak rozbudowanych trybów sieciowych jak Battlefield 1, czy Titanfall 2, ale oferuje całkiem długiego singla, dużo humoru i przede wszystkim – wiele radości z kolejnych posiekanych wrogów. Jest katana…jest impreza? Jest katana…jest podium. Kolejne!

2. Battlefield 1 (PC, PS4, XONE)

Battlefield™ 1_20161029001454

Recenzja (PS4)

Damian: Przeniesienie przez EA DICE fabuły Battlefield 1 do realiów I Wojny Światowej był strzałem w dziesiątkę. Elektronicy zafundowali  graczom tytuł, który powinien uszczęśliwić wszystkich. Miłośnicy sieciowych strzelanek w końcu otrzymali świetną grę nie będącą kopią dzisiejszych FPS-ów. Z kolei gracze preferujący zabawę solo, w końcu mogą brać kultową serię na poważnie. Kampania, choć krótka, jest ciekawa oraz różnorodna i naprawdę warto chociażby dla niej zagrać w najnowszą produkcję DICE. Battlefield 1 to powiew świeżości na nudnym FPS-owym poletku i ukłon w stronę graczy.

1. DOOM (PC, PS4, XONE)

doom5

Recenzja (PS4)

Tomek: Tytuł, który na trailerach i w zapowiedziach prezentował się tak sobie, okazał się petardą. Kilkanaście godzin nieustannej sieki w konwencji łączącej klasyczne FPS ze współczesnymi rozwiązaniami. Trudno opisać radochę płynącą z rozpoławiania przeciwników za pomocą super shotguna. Nowy Doom podobnie jak pierwsze dwie części serii jest czymś do czego chce się nieustannie powracać. No i nasz milczący bohater, który okazał się być jedną z najfajniejszych postaci jakie pojawiły się w tegorocznych grach. Id Software pokazało, że wciąż należy ich traktować poważnie. Oby tylko nadchodzące Quake Champions było równie udane jak Doom.