RANKING: 10 najlepszych polskich gier 2017 roku

Najlepsze Polskie Gry 2017
Najlepsze Polskie Gry 2017

3. Ruiner (PC, PS4, XONE)

Recenzja (PC)

Kasjan: Ruiner to jedna z tych gier, przy których czas mija niezwykle szybko. Bardzo ciekawa rozgrywka, intensywność, świetna oprawa – jeden z najlepszych twin-stick shooterów w ostatnich miesiącach. Co ja gadam…latach! Polska produkcja, za którą stoi studio Reikon, to propozycja, w którą koniecznie musicie zagrać, jeśli chcecie nadrobić zaległości z polskiej branży gier. Cudo.

Ruiner screen 5
Ruiner mieścił się w pięciu najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premierach tego roku. I to nie tylko polskich i nie było w tym ani grama przesady. Bardzo się cieszę, że tytuł, na który czekałem od pierwszych zapowiedzi, na rynek trafił i przy okazji – pozamiatał.

2. Regalia: Of Men and Monarchs (PC, PS4, PSV, XONE, Switch)

Recenzja (PC)

Robert: Polska produkcja mocno inspirująca się dokonaniami japońskich gier RPG? Nietypowy i humorystyczny świat fantasy? Komiksowa grafika i świetna oprawa audio? Tyle, a nawet jeszcze więcej znajdziecie tylko w Regalia of Men and Monarchs! Naprawdę unikalnym, a przy tym bardzo dobrym tytule od studia Pixelated Milk. Jeśli macie dość pompatycznego ratowania świata, to cóż… w tym dziele oś główną fabuły stanowi po prostu spłata długów dostanych w spadku. Chociaż czas głównie będziemy spędzać na budowaniu relacji towarzyskich z masą dziwaków, których przyjdzie nam dołączyć do naszej kompanii.

Zaciekawieni? Pełną recenzję znajdziecie w linku wyżej. Chociaż właściwie może od razu lepiej popędzić do sklepu? W końcu zasłużone miejsce drugie!

regalia5
Regalia: Of Men and Monarchs to naprawdę świetna produkcja, w którą fani gatunku RPG muszą zagrać. Mimo z założenia prostej fabuły, jej postępy śledzi się z zaciekawieniem za sprawą zastosowanego humoru. Twórcy wykreowali nietuzinkowy świat fantasy.

1. Observer (PC, PS4, XONE)

Recenzja (PC)

Dawid: Observer uznaję za najlepszą grę w jaką grałem w tym roku. Po tym jak bardzo mi się spodobało Layers of Fear, od pierwszych wieści na temat nowej produkcji krakowskiego studia, czekałem z niecierpliwością na jej premierę. Nie zawiodłem się . Z łatwością zostałem wciągnięty w cyberpunkowy Kraków przedstawiony przez Bloober Team. Grało mi się na tyle przyjemnie, że jeśli tylko mogłem, to skupiałem się na pobocznych historiach oraz różnych tajemnicach, by wyciągnąć z Observera jak najwięcej. Klimat sprawił, że od pierwszych minut gry jarałem się tym uniwersum, a wszelkie dziwne postaci i wydarzenia napotkane przez nas, że od tej produkcji nie mogłem się oderwać. Żałuję jedynie, że rozgrywka nie była dłuższa – mam nadzieję, że następnym razem Bloober Team da nam jeszcze bardziej rozbudowany tytuł.

Observer 1
Observer to naszym zdaniem najlepsza polska gra 2017 roku. Zasłużenie? Dajcie nam znać w komentarzach.

Już jutro przyjrzymy się najgorętszym polskim premierom 2018 roku!

A w ubiegłym roku wyglądało to tak…