Psyonix sprzedało już ponad milion pudełek Rocket League

Jednak ogólna sprzedaż gry, jest znacznie większa.

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.

Sukcesu jaki osiągnęło Rocket League nie spodziewali się nawet sami twórcy. Gra debiutowała na PC i PS4 w wersji cyfrowej w lipcu 2015 roku i z miejsca była dostępna za darmo dla abonentów PlayStation Plus. Tego typu premiery nie wróżą zazwyczaj komercyjnego sukcesu, ale jednak tym razem było inaczej i tytuł do dziś cieszy się olbrzymią popularnością. Latem zeszłego roku Rocket League zostało wydane na nośnikach fizycznym oraz zadebiutowało na platformie Microsoftu. Po ponad roku od premiery wydawać by się mogło, że kto miał kupić szaloną sieciową piłkę, to już to uczynił, a edycja pudełkowa to jedynie hołd dla wiernych fanów. Nic bardziej mylnego. Twórcy w niespełna rok sprzedali ponad milion pudełek.

Dla gier Indie osiągnięcie takiego wyniki zawsze jest dużym sukcesem, ale w przypadku Rocket League, to tyko wisienka na torcie. Dzieło Psyonix od premiery rozeszło się na platformach Steam, PlayStation Store i Xbox Live, w liczbie przekraczającej 9.5 miliona kopii!!!

Gra Rocket League jest obecnie dostępna na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ale twórcy rozważają edycję na Nintendo Switch. Kolejne miliony chętnych, na pewno się znajdą.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów