Rocket League za darmo na PlayStation 4, PC, Xbox One oraz Nintendo Switch

Rocket League
Rocket League

Od dziś Rocket League przechodzi na model free-to-play. Darmowa rozgrywka będzie możliwa na wszystkich platformach PlayStation 4, PC, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Ważną informacją dla graczy PC jest jednak fakt, że, zgodnie z lipcowymi zapowiedziami, gra Rocket League znika ze Steam i dostępna na PC jest wyłącznie na Epic Games Store. Twórcy zapewniają jednak, że właściciele steamowej wersji wciąż będą mogli cieszyć się grą z pełnym wsparciem. Otrzymają także zestaw przedmiotów podkreślających ich status starych wyjadaczy. Aby przypisać grę do swojego konta w Epic Game Store, wystarczy zalogować się na swoje konto Epic Games i na stronie łączenia kont, wybrać interesujące nas platformy.

Za przypisanie darmowej gry Rocket League do Epic Game Store zostanie przyznany Wam kupon na zakupy:

Kupon Epic można otrzymać za złożenie zamówienia na Rocket League do godziny 17:00 czasu polskiego 23 października 2020 r. Wszystkie kupony Epic otrzymane za złożenie zamówienia na Rocket League utracą ważność 1 listopada 2020 r. o godzinie 8:59 czasu polskiego. 

Kupon jest wartości około 40 zł, aby go wykorzystać trzeba wydać minimum 59,99 PLN. Czyli za produkt kosztujący 60 zł, zapłacicie jedynie 20 zł.

Rocket League za darmo – co otrzymają posiadacze pełnej wersji?

Wszyscy gracze, którzy kupili płatną wersję, otrzymają status Legacy i szereg bonusowych przedmiotów w grze.

Po przejściu na F2P gra nie będzie już wymagać posiadania abonamentu PS Plus i Nintendo Switch Online. Niestety w przypadku konsoli Xbox One, będzie potrzebna aktywna subskrypcja Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass Ultimat.

Rocket League za darmo było wcześniej dostępne między innymi dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus.

Rocket League Za Darmo
Rocket League za darmo