Rocket League kolejną grą na PlayStation 4 z rozgrywką międzyplatformową

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.

Rocket League będzie kolejną grą po Fortnite z dostępem do rozgrywek międzyplatformowych. Psyonix pracuje obecnie nad dużą aktualizacją swojej produkcji, a cross play jest ich priorytetem.

Początkowo gra pozwalała na wspólne granie graczy z Xboksa One i PC, ale później do gry mogli dołączyć użytkownicy Nintendo Switch. W tej chwili wielkim nieobecnym jest jedynie PlayStation 4, ale to się zmieni wraz z wydaniem kolejnej aktualizacji.

Psyonix od samego początku chciało, żeby Rocket League gwarantowało zmagania między graczami niezależnie od tego na jakiej platformie grają. Do tej pory mogli korzystać z tego prawie wszyscy gracze z wyjątkiem użytkowników konsoli Sony.

W tej chwili nie wiemy na jakim etapie są prace nad aktualizacją, ale powinna pojawić się w niedalekiej przyszłości. Podejrzewam, że w momencie jej udostępnienia na PlayStation 4, aktualizację otrzyma również reszta platform zdolnych do grania dzięki cross play.

Dodanie cross play nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć, ale studio Psyonix ciężko nad tym pracuje. Wydaje się, że aktualizacja może pojawić się jeszcze w tym roku, a w oczekiwaniu na aktualizację możecie wziąć udział w dziewiątym już  sezonie Rocket League.

Źródło: https://www.psu.com/news/rocket-league-cross-play-update-ps4/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów