Przejęcie na szczycie. Microsoft kupił Bethesdę!

Xboxbethesda
Xboxbethesda

Wygląda na to, że wojna pomiędzy Sony i Microsoftem będzie zażarta do samego końca. Po świetnym pokazie PlayStation 5, firma zielonych wyszła z kontratakiem z prawdziwą bombą. Microsoft przejął Bethesdę!

Transakcja kosztowała aż 7,5 miliarda dolarów, a dzięki niej Microsoft wszedł w posiadanie nie tylko twórców serii The Elder Scrolls, ale wszystkie spółki należące do holdingu Zenimax Media. Wśród najważniejszych nazw można wymienić Arkane Studios, autorów m.in. Dishonored, Preya, czy zbliżającego się Deathloop. Kultowe id Software zajmujące się DOOM-em, odpowiedzialne za markę Wolfenstein Machine Games, a także Tango Gameworks z The Evil Within i Ghostwire: Tokyo.

Phil Spencer, szef działu gier w Microsofcie zdążył w ten sposób podsumować przejęcie:

Ponadto zmienił swoje zdjęcie profilowe na obrazek Vault Boya znanego z serii Fallout. Czy oznacza to, że zbliża się zapowiedź kolejnej odsłony? Z pewnością przejęcie tylu świetnych marek to ogromny cios wymierzony w kierunku Sony. Jeszcze nie wiemy, czy np. kolejna część serii The Elder Scrolls będzie grą ekskluzywną, ale w wojnie konsolowej możemy się spodziewać wszystkiego.

Warto jednak zauważyć, że w The Outer Worlds wyprodukowane przez będące w posiadaniu firmy Obsidian Entertainment można pograć również na PS4. Czas pokaże, w jaki sposób zieloni wykorzystają ogromny potencjał zakupionych tytułów. Jedno jest pewne, ten zakup przetoczy się echem po całej branży.