Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie! Zapraszam do czwartego artykułu, w którym zrobię to za was.
W dzisiejszym przeglądzie zakończymy miesiąc luty, sprawdzając, jakie najmniej znane premiery czekają nas w okresie od 22 do 28 lutego. Tradycyjnie znajdziecie tu osiem pokrótce opisanych propozycji, którym warto przyjrzeć się trochę bliżej.
AnShi
Journey o jeżdżeniu hoverboardem. W tym krótkim zdaniu można streścić, o co chodzi w produkcji Andre Ledermüllera. To artystyczna gra, w której, niczym we wspomnianym Journey, celem jest eksploracja pustyni. Choć jest to niskobudżetowy tytuł, zapowiada się bardzo ciekawie za sprawą oprawy audiowizualnej. Jeśli wzięło was na śmiganie na desce po pustkowiach, na pewno znajdziecie tu ujmujące doświadczenie!
Data premiery: 22.02 (link)
Dadish
Gra o rzodkiewce, która w tamtym roku ukazała się na Nintendo Switch, gdzie została dosyć ciepło przyjęta, choć niestety nie zyskała wielkiego rozgłosu. Myślę, że również pecetowi gracze powinni się nią zainteresować, a jaki jest ku temu lepszy powód, jak nie premiera na Steam? Nie potrzeba się tu za dużo rozwodzić. To utrzymana w stylistyce retro platformówka 2D, w której tata rzodkiewka szuka zaginionych dzieci, a my musimy mu w tym pomóc.
Data premiery: 23.02 (link)
Push The Box 3D
Bardzo standardowa gra logiczna, którą zdecydowałem się tu umieścić, bo swoją słodką oprawą wygląda całkiem zachęcająco i sądzę, że powinna zapewnić relaksujące chwile przy rozwiązywaniu zagadek. Zasady są proste – przesunąć pudełka w taki sposób, by przejść z punktu A do B. To taka kolejna wariacja na temat Sokobana, ale może bawić.
Data premiery: 23.02 (link)
Of Mice and Moggies
Kolejna gra logiczna, tym razem trochę bardziej wyjątkowa. Jako pies będziemy musieli tak przemierzać ograniczoną planszę i wykorzystywać środowisko, by zagonić zwierzątko do pułapki i je złapać. Wystarczy obejrzeć zamieszczony niżej trailer, by na własne oczy przekonać się, o co chodzi. Aha! Nie mam zamiaru wchodzić w polemikę, czy polowanie na zwierzęta jest słuszną tematyką dla tego typu gry. Tu chodzi przede wszystkim o ciekawy gameplay.
Data premiery: 23.02 (link)
Fights in Tight Spaces
Znacie Casino Royale? Trudno go nie znać, skoro to jeden z najlepszych filmów z Jamesem Bondem. Pytanie powinno raczej brzmieć: czy pamiętacie, jak wygląda opening tego filmu? (klik) Chodzi o walczące ze sobą low poly karciane postacie. Po latach ktoś postanowił przenieść ten styl na rynek gier i wyprodukować Fights in Tight Spaces. To szalenie ciekawa strategia turowa, w której, jak mówi sama nazwa, będziemy bili się ze zbirami w ciasnych przestrzeniach. Gra wychodzi dopiero we wczesnym dostępie, ale już teraz polecam ją sprawdzić!
Data premiery: 24.02 (link)
Aery – A Journey Beyond Time
Relaksacyjna gra o lataniu ptakiem. A właściwie to bogiem, który przybrał formę ptaka i latając po świecie spogląda, jak rozwijają się jego mieszkańcy. Podczas dwunastu etapów będziemy świadkiem rozwoju naszej cywilizacji. Zostawię was z tym krótkim opisem i zachęcę do zobaczenia zwiastuna.
Data premiery: 25.02 (link)
The Architect: Paris
Lubicie city buildery? A może marzyliście kiedyś, by zamiast rozwijać fikcyjne miasto zająć się którąś z prawdziwych metropolii? Powiedzmy, hmmm… Paryżem? Coż, wasze pragnienia zostały spełnione. Wychodzący we wczesnym dostępie The Architect: Paris pozwoli wam przekształcać na własną modłę strukturę wiernie odwzorowanej stolicy Francji. Gra ma zapewniać realistyczną symulację, przy której tworzeniu usiadło grono ekspertów z różnych dziedzin. Jestem więc przekonany, że rozwój Architekta Paryża warto śledzić. Kto wie, może godziny przy nim spędzone przydadzą się w CV, gdybyście jakimś cudem aplikowali do zarządzania przestrzennego prawdziwego Paryża?
Data premiery: 25.02 (link)
Oona the Druid’s Path
Śliczna platformówka, która przywodzi na myśl serię Ori (nasza recenzja). Jako że Ori uwielbiam, nie mogę przejść obojętne obok Oony. I chociaż nie zagram teraz, bo gra wychodzi we wczesnym dostępie, a ja zwykle czekam na pełne wersje, to zachęcam was do sprawdzenia. Myślę, że twórcy będą w stanie dostarczyć artystyczne doznania ubrane w przyjemną platformówkową rozgrywkę.
Data premiery: 26.02 (link)
To wszystko na dziś. Mam nadzieję, że któraś z powyższych gier was zaciekawiła. Jeśli jednak nie, zapraszam za tydzień na godzinę 21, by kolejnymi premierami zacząć z nami miesiąc marzec. Poprzednie artykuły z tej serii znajdziecie zaś tutaj.