Przegląd Steam #23 Podniebni piraci wyruszają na tajemniczą podróż

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Liczba 23 nie kojarzy się z niczym szczególnym, nie jest mocno jubileuszowa, więc… Jako że są wakacje, po raz kolejny podarujmy sobie długi wstęp. W dzisiejszym przeglądzie czeka na was osiem gier, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień.

Neokaiju

Jak twierdzą autorzy, Neokaiju to dynamiczna platformówka o szerzeniu destrukcji. Wcielamy się tu w małego kaiju (z japońskiego niebezpieczną bestię, wiecie, Godzillę i spółkę), który ucieka z laboratorium, by dewastować miasto i rosnąć w siłę. Mały potworek zmienia się z czasem w wielkiego niszczyciela. Ładna stylistyka, niezły pomysł, zręcznościowa rozgrywka. No i jest free to play.

Data premiery: 5.07 (klik)

https://www.youtube.com/watch?v=RySt8XDcsGA

Boomerang X

Choć gra ma w nazwie bumerang, bardziej przypomina to rzucanie shurikenami. Wracającymi… Więc tak właściwie to są bumerangi? Nie wiem, zostawmy nomenklaturę. Boomerang X to bardzo ciekawy pomysł na intensywną rozgrywkę. Jesteśmy w ciągłym ruchu, rzucamy czymkolwiek rzucamy, tniemy, latamy i biegamy. Jeśli marzyliście kiedyś o zostaniu ninją iście z kreskówki, to nie musicie dłużej szukać.

Data premiery: 8.07 (klik)

Forgotten Journey

Platformówka 3D połączona z elementami gry logicznej. Autorzy mają ciekawe podejście do projektu poziomów, gdyż zapowiadają przemierzanie całkowicie liniowej ścieżki, na której przed graczem staną wspinaczkowe przeszkody i łamigłówki.

Data premiery: 8.07 (klik)

Nemezis: Mysterious Journey III

Trzecia odsłona serii Schizm, polskich przygodówek mystopodobnych, które święciły triumfy na początku lat 2000. Roland Pantoła to w pewnym sensie legenda polskiego gamedevu, więc ciekawi mnie, jak sprawdzi się ten powrót po latach. Więcej o grze już się wypowiadaliśmy na łamach naszego serwisu, dlatego nie przedłużam opisu. Fani przygodówek i gier logicznych, koniecznie zagrajcie!

Data premiery: 8.07 (klik)

Black Skylands

Symulator podniebnego pirata. Po zbudowaniu statku wyruszamy w lot do otwartego świata, by walczyć z innymi piratami o kontrolę przestworzy. Gra wygląda naprawdę ładnie i pomysłowo, więc ciekawi mnie, co z tego wyjdzie.

Data premiery: 9.07 (klik)

Helix

Strzelankowy rogalik. Bardzo klasyczna, wręcz prymitywna formuła, ale Helix ma coś w sobie. Tym, co wyróżnia Helix z setki podobnych gier, jest system zarządzania ekwipunku. Raz podniesiony przedmiot nie może już zostać wyrzucony, dlatego musimy stale decydować, czy coś naprawdę nam się przyda w drodze na szczyt tytułowej wieży.

Data premiery: 9.07 (klik)

Lona: Realm Of Colors

O! To kolejna z tych ładnych gier. Lona: Realm Of Colors to przygodówka skupiona na stronie artystycznej. Ciekawą obietnicą jest fakt, że twórcy zamiast zasypywania nas zagadkami, mają oprzeć swoją rozgrywkę o narrację. Każdy poziom ma być abstrakcyjną reprezentacją historii tytułowej Lony i tylko od gracza ma zależeć, w jaki sposób jej obrazy zostaną ukończone.

Data premiery: 9.07 (klik)

Panic Mode

Casualowa gierka o ratowaniu różnych stworzątek z niebezpiecznych sytuacji i katastrof. Budujemy posterunek, odpowiadamy na zgłoszenia i ratujemy stworki przed ich własną niekompetencją. Taki trochę symulator strażaka w dziecięcej stylistyce.

Data premiery: 9.07 (klik)

https://www.youtube.com/watch?v=vY5FUcdJyj0

W dzisiejszym przeglądzie to by było na tyle. Zapraszam was za tydzień do kolejnej odsłony. Jeśli nie możecie się doczekać i wciąż łakniecie kolejnych indyków, zawsze możecie sięgnąć do któregoś z poprzednich zestawień pod tym linkiem.

Sprawdź też: lipcowe premiery gier