Przegląd Steam #20 Letnie szaleństwo. W przenośni i dosłownie

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Dzień dobry Gamerweb! A raczej dobry wieczór. Dzisiaj przegląd trochę wcześniej, gdyż zbliża się noc pełna wrażeń i zapowiedzi gier. Choć bawimy się podczas oglądania konferencji E3, nie oznacza to, że mamy się zaraz obijać. Przed wami dwudziesty Przegląd Steam. A w nim tradycyjnie zestaw ośmiu indyków, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień.

Agent Intercept

Agent Intercept to pełna wrażeń dynamiczna przygoda, która pozwoli wam się poczuć niczym w filmie szpiegowskim. Siadamy tu za stery pojazdu, który może swobodnie transformować się pomiędzy samochodem, łódką i samolotem. Rozgrywka nie jest tu szczególnie zaawansowana, przemierzamy liniowe trasy, omijamy przeciwników i zbieramy punkty. Cała otoczka sprawia jednak, że Agent Intercept to wdzięczna zabawa.

Data premiery: 16.06 (klik)

Luna’s Fishing Garden

Wędkarski ogród Luny to urocza gierka polegająca na łowieniu ryb, sprzedawaniu ich i budowaniu ogrodu swoich marzeń. Pixelartowy styl i nieskomplikowana rozgrywka sprawiają, że to idealna gra do zrelaksowania się. Pływamy wokół wysp, sadzimy na nich drzewa i oczekujmy, aż zasiedlą się na nich majestatyczne zwierzęta.

Data premiery: 16.06 (klik)

Rosemary’s Fate

Pamiętacie Blind Drive? Tegroczny hit, jedna z nielicznych gier, która otrzymała w naszym serwisie ocenę 10/10. Blind Drive było grą, w którą grało się głównie za pomocą zmysłu słuchu. Na sam koniec recenzji zastanawiałem się, czy takich gier jest więcej. No i proszę, oto Rosemary’s Fate. Podobny pomysł, również zmysł wzroku idzie w odstawkę i bawimy się słuchem. Co więcej, to gra rodzima, której akcja toczy się w Polsce. Ja się nie mogę doczekać.

Data premiery: 16.06 (klik)

Mirlo Above the Sun

Hack and slash osadzony w baśniowych klimatach. Wcielamy się tu w tytułową Mirlo, której dom został zniszczony przez wrogie imperium. Musi ona udać się w wyprawę, by uratować leśne zwierzęta. Klasyczną wątpliwością, jeśli chodzi o indie hack and slashe, jest to, czy autorom uda się oddać odpowiednią miodność i płynność rozgrywki. Mirlo wygląda dosyć średniobudżetowo, ale sądzę, że warto dać tej grze szansę.

Data premiery: 17.06 (klik)

Rise of Humanity: Prologue

Gra strategiczna połączona z deckbuildingiem. W Rise of Humanity wcielamy się w zespół śmiałków zajmujących się zwalczaniem robotów, które przejęły władzę nad światem. Trochę w tym niskobudżetowego XCOM-a, tyle że dochodzi do tego zabawa kartami.

Data premiery: 17.06 (klik)

Roguebook

Deckbuilder połączony z rogalikiem. Projekt powstaje przy pomocy autora jednej z najpopularniejszych karcianek, czyli Magic: The Gathering. Składamy talię, dobieramy bohaterów i łazimy po proceduralnie generowanej mapie złożonej z heksów. Do pewnego stopnia może to przypominać nawet karciankowe Heroes of Might and Magic.

Data premiery: 17.06 (klik)

Summertime Madness

Gra, której zawdzięczamy nazwę dzisiejszego przeglądu. Letnie szaleństwo to niezwykle interesujący projekt. Wcielamy się tu w czeskiego malarza, który podpisał pakt z diabłem i został uwięziony przez niego w jednym z obrazów. Musi znaleźć sposób wyjścia z szalonej rzeczywistości wykreowanej przez jego własny umysł. Jeśli chodzi o rozgrywkę to klasyczny symulator chodzenia z elementami przygodowymi, ale klimat i oprawa sprawiają, że warto się zainteresować Summertime Madness.

Data premiery: 17.06 (klik)

Lightning Fast

Niby typowy survival, ale diabeł tkwi w szczegółach. Lightning Fast to survival, w którym role się odwracają. Nie wcielamy się tu w człowieka, który musi przetrwać w dziczy i walczyć z dziką przyrodą, ale w lamparta. Od małego kociaka aż po króla stepów, będziemy konkurować z innymi gatunkami o przetrwanie. To takie afrykańskie safari, tyle że jesteśmy jego czynnym członkiem.

Data premiery: 18.06 (klik)

Na dziś to wszystko. Mam nadzieję, że znaleźliście indyka, który przypadł wam do gustu. Jeśli nie, nic straconego. Widzimy, a raczej czytamy się za tydzień. Możecie również sięgnąć do któregoś z poprzednich przeglądów pod tym linkiem. A ja zmykam przygotowywać się do nocy konferencji. Zaczynamy już o 19 od XBOX-a.

Sprawdź też: czerwcowe premiery gier