Przegląd Steam #15 Pijemy i robimy wino

Steam Bestsellery 2020
Steam Bestsellery 2020

Mówi się, że rynek wypuszcza codziennie setki nowych gier. Przy takim ułatwieniu w publikowaniu, jakim jest Steam, jest to fizycznie niemożliwe, by sprawdzić je wszystkie. Jak więc temu zaradzić? Codziennie przeglądać sklep? Nie!

Jak ten czas szybko leci! To już piętnasty przegląd, do którego mogę was zaprosić. Stali czytelnicy mogą już od razu przejść do omawianych gier. Nowym warto przypomnieć jednak zasady tych zestawień. Omawiamy tu gry niezależne, często prawie nieznane, by przybliżyć je przynajmniej kilku kolejnym osobom. Znajdziecie tu produkcje z różnych gatunków, których premiery zaplanowano na przyszły tydzień.

Base One

W zestawieniu z poprzedniego tygodnia wspominałem, że wszelakie citybuildery przeżywają drugą młodość. No cóż, tym razem nie budujemy miasta, a zawieszoną na orbicie stację kosmiczną! W Base One wcielimy się w zarządcę bazy i będziemy musieli odpowiednio dbać o zasoby, by rozbudowywać stację o kolejne segmenty i powiększać morale załogi. Kosmos nie jest tu jednak bezkresną pustką, bo na łupy z bazy czyhają kosmiczni rabusie. Wydawać się może, że Base One to umiejscowione na nietypowym terenie połączenie najlepszych elementów strategii ekonomicznych. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Data premiery: 11.05 (klik)

The Hand of Merlin

Indycza propozycja od autorów oryginalnego Serious Sama i The Talos Principle. Ręka Merlina to turowy RPG z elementami gier rogue, w którym legendy arturiańskie ścierają się ze science fiction. Produkcja powinna przypaść do gustu fanom gier taktycznych, gdyż to właśnie potyczki stanowią główną oś w The Hand of Merlin. Są tu jednak również pewne elementy podróży po mapie, które mogą przypominać serię The Banner Saga lub niesłusznie pominięte przez wielu The Dwarves. Gra wychodzi we wczesnym dostępie, ale sądzę, że już teraz jest warta śledzenia.

Data premiery: 11.05 (klik)

Retro Machina

Mam uczucie deja vu, jakbym umieszczał już tę grę w którymś z przeglądów. Jeśli tak było, to cóż, przesunięto jej premierę. Jeśli nie, to najwyraźniej stało się tak w alternatywnej rzeczywistości, a wy jesteście świadkiem mojego małego efektu Mandeli. Mniejsza… Retro Machina to gra logiczna z elementami akcji, w której jako robocik będziemy przemierzali ostatnie miasto na planecie. Wszystkie rozumne istoty wyginęły, a jedną cywilizację tworzą maszyny, które zaprogramowano w celu sprzątania owego miasta. Naszym celem będzie odkrycie, co stało się z ludźmi i próba zatrzymania tego nieskończonego bezużytecznego cyklu.

Data premiery: 12.05 (klik)

Sockventure

Wymagająca platformówka 2D opowiadająca o superbohaterze, który musi uratować skarpetki pożarte przez pralkę. Klasyczny przedstawiciel gatunku, który dzięki dynamicznej rozgrywce może zapewnić sporo frajdy. Swoją drogą to druga dzisiejsza propozycja od wydawnictwa Versus Evil.

Data premiery: 11.05 (klik)

Shiba Inu Rescue

Ładna i prosta pixelartowa platformówka, w której pokierujemy tytułowym piesełem. Nic innowacyjnego, jeśli chodzi o samą rozgrywkę, ale może dostarczyć pożądane przez niektórych wrażenia retro połączone z kolorową stylistyką. Ot, taka poczekajka pomiędzy innymi grami.

Data premiery: 12.05 (klik)

Before We Leave

Gra przed rokiem wyszła na Epic Games Store. Jeśli z jakiegoś powodu jeszcze nie mieliście okazji zagrać i wolicie sklep Gabena, to możecie już zacierać ręce. Za kilka dni odbędzie się jej premiera na Steam. Before We Leave to nietypowa strategia ekonomiczna, w której budowa dzieje się na skalę iście kosmiczną. Więcej informacji znajdziecie o niej w naszym artykule dotyczącym majowych gier poprzedniego roku: tutaj.

Data premiery: 13.05 (klik)

Hundred Days – Winemaking Simulator

Wino wino wypij do dna. Słodkie wino każdy zna. Wino wino pomoże ci. Wina wina nalej mi! Stop, bo zrobiło się zbyt weselnie. Albo zbyt szachowo, wybierz jedno. Hundred Days – Winemaking Simulator to, jak zresztą wskazuje nazwa, symulator winiarza. Albo właściciela winnicy? Nie wiem, czy określenia te są tożsame, ale mniejsza. To ślicznie wyglądająca strategia ekonomiczna, w której będziemy kultywować tradycję robienia wina. Wolisz produkować drogie wina, które mają dojrzewać przez kilkanaście lat w beczkach? A może zadowolisz się hurtową produkcją Amareny? Niezależnie od twoich preferencji, Winemaking Simulator powinien zapewnić ci masę frajdy.

Data premiery: 13.05 (klik)

Perseverance

Dzisiejszy przegląd kończymy obowiązkową prostą grą logiczną. Tym razem to gra o kocie astronaucie, a celem gracza jest takie przesuwanie klocków, by ułożyć z nich drogę, którą ów futrzak będzie mógł bezpiecznie przejechać na swoim kosmicznym pojeździe. Proste, ładne, wdzięczne. Nic więcej nie trzeba dodawać. Jako że gra nie ma żadnego zwiastuna, to łapcie w zamian lądowanie łazika Perseverance na Marsie.

Data premiery: 14.05 (klik)

Nie wiem jak u was, ale u mnie szybko zlecało te osiem gier. Czy znaleźliście coś dla siebie? Mam taką nadzieję. Jeśli nie, to nie szkodzi. Zawsze możecie zerknąć na poprzednie artykuły z serii tutaj lub wyczekiwać kolejnych, które ukazują się co tydzień koło godziny 21.

Sprawdź też: majowe premiery miesiąca