Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PUBLICYSTYKA

Święto pra…graczy! Majowe premiery miesiąca

Majowe Premiery Miesiąca
Majowe Premiery Miesiąca

To będzie świetny maj dla wszystkich graczy – coraz więcej premier na horyzoncie. Sami sprawdźcie, jakie gry nasza redakcja uznała za najważniejsze debiuty. Nie będziemy mogli narzekać na nudę.

Resident Evil Village (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series) – 7 maja

Konrad: Capcom chyba trochę odleciał, bo Resident Evil Village okazuje się być produkcją dość mocno specyficzną i poniekąd kontrowersyjną. Już pomijam fatalne logo, sprawiające wrażenie, że podtytuł Village wybrano tylko po to, by „sprytnie” ukryć w nim rzymską ósemkę. To bowiem pikuś, wystarczy bowiem obejrzeć zapowiedzi najnowszego Residenta, by zauważyć, że coś tu śmierdzi i wcale nie mam na myśli rozkładających się trupów, łażących po ulicach Raccoon City. Wygląda bowiem na to, że tym razem do znanej graczom od lat nieumarłej ferajny, tym razem dołączą zupełnie nowe stworzenia – wampiry i wilkołaki. To dość kontrowersyjny pomysł, ale wbrew pozorom może wnieść dość potrzebny marce powiew świeżości. Do tego osadzenie akcji gry w rumuńskiej wiosce, którą zwiedzimy jako Ethan Winters oraz Chris Redfield, fantastycznie koresponduje z nowymi przeciwnikami.

Mass Effect: Legendary Edition (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series) – 14 maja

Konrad: Seria Mass Effect nie zasługiwała na los, który ją spotkał. Niegdyś jedna z największych marek w branży, dziś nieco już przykurzona i zapomniana, spoczywa pod gruzami Andromedy. Oto jednak powoli coś się tej kwestii zmienia, bo już w kwietniu będziemy mieli okazję po raz kolejny powrócić na Cytadelę w skórze komandora Shepharda, by zmierzyć się z zagrażającymi całej Drodze Mlecznej Żniwiarzami dzięki Mass Effect: Legendary Edition, w której skład wchodzi zremasterowana trylogia wraz z niemalże wszystkimi dodatkami (nieobecne będzie jedynie Pinnacle Station). Największe zmiany dotkną, co zrozumiałe, części pierwszej – choć nie jest to całkowicie nowa jakość, nieco już drewniana „jedynka” prezentuje się w nowej szacie graficznej zdecydowanie lepiej, a i kilka mechanik uległo przeprojektowaniu, jak choćby niesławny pojazd Mako oraz memiczne windy. Będzie to więc nie tylko gratka dla starych wyjadaczy, ale również perfekcyjna okazja dla młodszych graczy, by poznać w końcu tę porywającą historię. Zwłaszcza, że na horyzoncie majaczy pełnoprawny sequel.

The Amazing American Circus (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series, Nintendo Switch) – 20 maja

Kasjan: W zestawieniach Gamerweba zawsze znajdzie się miejsce dla jakiegoś indyczka, więc nie mogliśmy pominąć produkcji Klabatera i Juggler Games, czyli The Amazing American Circus. W polskiej produkcji musimy podbić publiczność występami trupy cyrkowej, by pokonać wszechpotężnego, giganta branży – Barnuma. Sekret tkwi w umiejętnym zastosowaniu specjalnych umiejętności członków trupy. Występ cyrkowy ma być specjalnym pojedynkiem karcianym rozgrywanym pomiędzy grupą cyrkową, a publiką. Naszym przeciwnikiem będzie więc ich nuda lub złość, a najlepszą bronią są genialne występy i efektowne sztuczki wykonywane przez wybranych cyrkowców.

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster (PC, PlayStation 4, Switch) – 25 maja

Robert: Fani Persony, to coś dla was! Nocturne co prawda reprezentuje inną serię, ale pochodzi z tego samego cyklu wydawniczego i można doszukiwać się podobieństw pomiędzy tymi markami. To remaster wydanej na przełomie 2003 i 2005 roku (tak, kiedyś gry potrzebowały tyle czasu, by wyjść poza Japonię) produkcji, którą w Europie możemy kojarzyć pod nazwą Lucifer’s Call. Schemat prezentuje się klasycznie: dostajemy jRPG nastawionego na eksplorowanie lochów, tyle że autorzy ubierają go w niesamowity nastrój. Jako licealista trafiamy w wir walki na ulicach Tokio niszczonego przez piekielne bestie. Problem w tym, że szybko samemu stajemy się czymś w rodzaju demona… Gra wyjdzie na Switchu, PS4 i PC, co utwierdza w przekonaniu, że Atlus kontynuuje swoją pecetową ofensywę. Wydawca, który przez wiele lat pogardliwie patrzył w stronę blaszaków, chyba łaskawiej spogląda teraz na ten rynek, dzięki czemu dostaliśmy port Catherine, remaster Persony 4 i premierowe Persona 5 Strikers, a już niedługo do tego grona dołączy Nocturne HD.

Biomutant (PC, PlayStation 4, Xbox One) – 25 maja

Jakub: Biomutant pojawiło się na naszej zeszłorocznej liście wyczekiwanych gier, niestety ekipa Experiment 101 nie dała rady go dowieźć. Biomutant to RPG akcji oferujące dużą swobodę działa, w klimatycznym, pełnym zwierzokształtnych mutantów uniwersum. Postapokaliptyczny świat ma żyć własnym życiem, a podjęte przez nas decyzje mają mieć kluczowy wpływ na fabułę. W naszych podróżach towarzyszyć będą nam roboty oraz mechy, które wspomogą nas w walce i innych wyzwaniach. Jeśli chodzi o starcia to postawiono zarówno na broń białą jak i szeroki wachlarz broni dystansowej. Walki mają być dynamiczne oraz efektowne. Dzieło Experiment 101 ma być dość oryginalnym sandboxem, głównie za sprawą swobody w kwestii kreowania fabuły. Po spełnieniu kilku początkowych wymogów, to jak potoczy się historia, będzie zależeć wyłącznie od naszych umiejętności i podjętych decyzji.

Gry warte uwagi

  • Farm Manager 2021 (PC) – 6 maja
  • Realpolitiks II (PC) – 12 maja
  • Subnautica: Below Zero (PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series, Nintendo Switch) – 14 maja
  • Days Gone (PC) – 18 maja
  • Knockout City (PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) – 21 maja
  • King of Seas (PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch) – 25 maja
  • Land of War: The Beginning (PC) – 27 maja
  • Solasta: Crown of the Magister (PC) – 27 maja

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Advertisement

Zobacz także...

RECENZJE GIER

A gdyby tak II wojna światowa nigdy się nie skończyła? Wyobraźmy sobie, że Niemcy po 1945 roku wciąż okupują Polskę i szykują się do...

TANIE GRANIE

Epic Games umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień Tales of the Neon Sea do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Tales of the Neon Sea to...

RECENZJE GIER

Gdyby przeprowadzić ankietę wśród polskich graczy będących po trzydziestce, to w ścisłej czołówce najbardziej zapamiętanych przez nich strategii byłaby Twierdza lub Twierdza: Krzyżowiec. Te...

PUBLICYSTYKA

Witajcie w kwietniu! To kolejny miesiąc, który ma nam dostarczyć wielu ciekawych gier i to z różnych gatunków. Tradycyjnie postanowiliśmy wybrać 5 produkcji, które...

Advertisement