Project CARS nie ukaże się na Wii U. Produkcja została anulowana

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę

Project CARS miało zadebiutować na wszystkich platformach ósmej generacji, niestety konsola Nintendo Wii U okazała się zbyt słaba. Słabszy procesor, grafika, oraz o połowę mniej pamięci RAM niż na konsolach konkurencji okazało się przeszkodą nie do przeskoczenia dla twórców. Przypomnijmy, że gra działa na PC oraz PlayStation 4 i Xbox One w Full HD i w 60 klatkach na sekundę.

Osiągnięcie takich rezultatów na dużej konsoli Nintendo z oczywistych względów nie było możliwe, tak więc twórcy z Slightly Mad celowali w 30 klatek na sekundę. Jednak rezultat ten mimo kilkumiesięcznych prac nie został osiągnięty. Deweloperom udało się uzyskać płynność animacji na poziomie 23 fps-ów co jest wynikiem, który nikogo nie może zadowolić.

Produkcja  Project CARS została więc na Wii U anulowana, ale być może temat z konsolą Nintendo powróci, gdy te wypuści swój nowy produkt.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów