Project CARS 3 ma być duchowym spadkobiercą Need for Speed: Shift

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 1 minutę
Project CARS 3

Project CARS 3 ma podobno nawiązywać do pierwszych  produkcji studia Slightly Mad Studios, mowa oczywiście o obu odsłonach Need for Speed Shift.

Wspomniał o tym Ian Bell w jednym z postów na forum GTPlanet.net. Okazuje się, że tym razem studio chce skupić się na mniej wymagającej produkcji, która zapewni graczom więcej funu podczas jazdy.

Studio wydało pierwszą część Need for Speed Shift w 2008 roku, a później pojawił się sequel, Shift 2: Unleashed. Obie gry znacznie odbiegały od standardów serii NfS, ponieważ były skupione na karierze profesjonalnego kierowcy wyścigowego.

Project Cars Gameplay Video Showcases Effects Of Heavy Rain 468883 2

Electronic Arts myślało wtedy nawet nad odcięciem Shift od głównego nurtu Need for Speed i chciało wydać kolejną część, ale studio skupiło się na pracy nad Project Cars. Już pierwsza odsłona nowych wyścigów była skierowana do zwolenników symulacji.

W tej chwili studio Iana Bella ma pracowity okres, ponieważ nie dość, że pracuje nad Project CARS 3, to w tym roku powinniśmy zobaczyć jeszcze grę pod banderą Szybkich i Wściekłych.

Źródło: https://www.gtplanet.net/project-cars-3-will-be-a-spiritual-successor-to-shift/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów