Premiera gry Husk już 3 lutego

husk 1

Studio UndeadScout oraz wydawca IMGN.PRO, poinformowali dzisiaj, że gra Husk zadebiutuje na PC już 3 lutego. Tytuł będzie dostępny zarówno w wersji cyfrowej jak i pudełkowej.

Husk to nie tylko jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich projektów tego roku, ale również jedna z najlepiej zapowiadających się pierwszoosobowych przygodówek z dreszczykiem.

Gra opowiada historię Matthew Palmera, który po katastrofie kolejowej stara się odnaleźć swoją zaginioną rodzinę. Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że gdy bohater odzyskuje przytomność, nie zastaje innych ofiar wypadku. Skołowany, wyrusza więc w stronę najbliżej stacji benzynowej, na której również nie ma żywej duszy. Trafia w końcu do pobliskiego miasteczka Shivercliff, w którym zamiast pomocy, odnajduje dziwne istoty.

Deweloperzy położyli duży nacisk na elementy survivalowe, tak więc osoby obawiające się kolejnego symulatora chodzenia mogą spać spokojnie. W grze nie zabraknie walki, rozwiązywania zagadek i poznawania mrocznej i intrygującej opowieści. Husk potrafi dać w kość, o czym przekonał się grając w demo.

Łukasz Noculak ze studia UndeadScout jest bardzo szczęśliwy, że już niebawem projekt zostanie wydany:

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani faktem, że za niespełna miesiąc gracze na całym świecie będą mogli zagrać w debiutancki tytuł będący efektem naszej kooperacji ze studiem IMGN.PRO. Wraz z naszym najnowszym trailerem uchylamy nieco rąbka tajemnicy głównego wątku fabularnego gry. W Husk za pomocą medium jakim jest oniryczny horror, pragniemy dotykać realnych i często bardzo bolesnych problemów. Nie chcę zdradzać teraz więcej szczegółów – już wkrótce będziecie mieli okazję przekonać się sami!

Husk zwiastun