Poznaliśmy datę premiery The Fury Unleashed. Polskiej gry znanej wcześniej pod tytułem The Badass Hero

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 3 min.
The Fury Unleashed
The Fury Unleashed

Pewnie kilku z Was kojarzy tytuł The Badass Hero. Produkcja dostępna jest we wczesnym dostępie na platformie Steam. Twórcy gry, czyli ekipa Awesome Games Studio podała przybliżoną datę premiery oraz przedstawiła swoją decyzje dotyczącą zmiany tytułu gry. Produkcja trafi do graczy jako The Fury Unleashed. Co sprawiło, że Polacy zdecydowali się na taki krok? Poniżej znajdziecie wypowiedź Michała Draszczuka, założyciela Awesome Games Studios, który tak tłumaczy wspomnianą decyzję.

Nie było łatwo podjąć decyzję o zmianie tytułu gry już po tym, jak udostępniliśmy ją we wczesnym dostępie na Steam.”

Zbyt wiele razy słyszeliśmy od graczy, że poprzedni tytuł wywołuje niepotrzebne kontrowersje i zdarza się, że ktoś rezygnuje z zakupu gry, tylko i wyłącznie z uwagi na ten aspekt. Nie był to jednak jedyny powód. Po miesiącach pracy nad grą styl graficzny The Badass Hero zmienił się tak bardzo, że odzwierciedlenie tej zmiany poprzez nową nazwę wydało nam się słusznym rozwiązaniem. Również dlatego, że zależało nam na tym, aby odciąć się od starszych materiałów promocyjnych, wypuszczonych jeszcze w 2016 roku, które zupełnie nie oddają aktualnej jakości i tego czym nasza gra obecnie jest.”

„Jeśli nawet gracze nie pamiętają pierwszych projektów naszych postaci z dużymi głowami to cóż, Google nie zapomina. Na dodatek okazało się również, że poprzedni tytuł uniemożliwia nam skuteczne promowanie gry w mediach społecznościowych, których filtry reklamowe blokują możliwość jakichkolwiek aktywności wokół gry o takim tytule. Ale jedno, co się nie zmieniło, to pełna akcji, oparta o umiejętności rozgrywka oraz komiksowe multiwersum z epickimi bossami do pokonania.”

W najnowszą produkcję polskiego dewelopera będzie można zagrać na zbliżających się targach Gamescom w Kolonii. Wszyscy zainteresowani, którzy odwiedzą tę imprezę, powinni odwiedzić tę stronę i postępować zgodnie z instrukcjami. Twórcy dodali kilka rzeczy, których nie znajdziemy we wczesnym dostępie. Jedną z nowinek jest tryb wieloosobowy, o który prosiła spora część graczy, która miała okazję zagrać w The Fury Unleashed. Na targach Gamescom pojawi się również możliwość zagrania w wersję na Nintendo Switch, co na pewno zainteresuje posiadaczy tych konsol.

The Fury Unleashed to rogue-lite action-platformer, który osadzony jest w komiksowym świecie. W grze nie brakuje proceduralnie generowanych poziomów oraz przedmiotów pojawiających się losowo. Obydwa te elementy sprawiają, że każde podejście do gry jest inne. Tytuł posiada miłą dla oka oprawę graficzną.

Jak wspomnieliśmy na początku, The Fury Unleashed dostępne jest we wczesnym dostępie na platformie Steam. Natomiast premiera gry zaplanowana jest na początek 2019 roku. Produkcja polskiego studia Awesome Games Studio trafi na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

The Fury Unleashed – zwiastun

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów