Powstanie odświeżona wersja Demon’s Souls?

Mikołaj Ciesielski | @MiChU_0l7 | | Przeczytasz w 2 min.
Demon's Souls
Demon's Souls

Fani serii Souls na pewno z chęcią powróciliby do pierwszej odsłony tego wymagającego cyklu, czyli Demon’s Souls. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się prezes From Software, czyli Hidetaki Miyazaki. Jak sam przyznał nie interesuje go samodzielne przygotowanie odświeżonej wersji Demon’s Souls. Nie ma jednak nic przeciwko, aby przygotowało ją inne, zewnętrzne studio.

„Jeśli znalazłaby się ekipa, która naprawdę pokochała Demon’s Souls i w stworzenie odświeżonej wersji włożyłaby całe serce i dusze, to bardzo bym się cieszył.

To dość skomplikowane. Myśl o stworzeniu remastera sprawia, że w moim żołądku pojawiają się motyle.  Jednocześnie również mnie denerwuje, przez co całość jest mocno skomplikowana. Wiem jednak, że jest cała masa ludzi, którzy kochają Demon’s Souls. Jeśli znalazłoby się takie studio, które podjęłoby się stworzenia remastera, to nie mam nic przeciwko.” – powiedział Hidetaki Miyazaki.

Miyazaki podkreślił, że podobnie jak większość ludzi, nie lubi patrzeć na to, co stworzył kilka lat temu. Podkreśla, że nie wstydzi się Demon’s Souls, ale po prostu nie lubi patrzeć na swoje prace z przeszłości. Miyazaki powiedział również, że decyzja o odświeżeniu Demon’s Souls nie należy do niego, ponieważ prawa do marki posiada firma Sony Interactive Entertainment.

„Demon’s Souls to pierwsza gra fantasy, którą stworzyłem, czy też wyreżyserowałem. Mam z nią masę miłych wspomnień. Jednak nie ode mnie zależy decyzja, czy odświeżona wersja tej gry powstanie.” – podsumował Hidetaki Miyazaki.

Przypomnijmy, że Demon’s Souls zadebiutowało na rynku w 2009 roku wyłącznie na konsoli PlayStation 3.

Źródło: https://gematsu.com/2019/01/from-software-president-hidetaka-miyazaki-on-the-possibility-of-a-demons-souls-remaster

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów