Powstaje Gothic Remake. THQ Nordic udostępnia testowe demo

Gothic Remake
Gothic Remake

Wydawca THQ Nordic i twórcy ze studia THQ Nordic Barcelona, udostępnili Gothic Playable Teaser, czyli darmowy prototyp odświeżonej wersji kultowej gry Piranha Bytes. Demo, które pozwala na dwie godziny wędrówki po kopalni wydobywczej Khorinis, jest dostępne dla wszystkich graczy, którzy posiadają pierwowzór w swojej bibliotece na platformie Steam.

Po zakończeniu wersji testowej gracze mogą wziąć udział w ankiecie, od wyników której będzie zleżał dalszy los projektu. THQ Nordic chce się dowiedzieć czy materiał się podobał, co jeszcze należy w nim zmienić i czy w ogóle remake tytuły z 2001 roku powinien powstać.

Obecnie nad grą, która jest na bardzo wczesnym etapie produkcji, pracuje mała grupka programistów. Jeśli jednak projekt otrzyma aprobatę graczy, ekipa deweloperska znacznie się rozrośnie i prace nad remake’m ruszą pełną parą. Całość stworzona będzie od podstaw na silniku Unreal Engine 4, a na jej finalną wersję gry będziemy musli poczekać przynajmniej do 2021 roku.

Gothic to pierwsza odsłona kultowej serii stworzonej przez niemieckich programistów. Gra przenosi nas do niezwykłego uniwersum, w którym Królestwo Myrtana zostało zaatakowane przez hordę orków.

Król Rhobar II, potrzebujący dużej ilości magicznej rudy, aby wykuć potężną broń. Do jej wydobycia z kopalniach Khorinis korzysta z usług więźniów kolonii karnej. Aby zapobiec ich ucieczce, monarcha prosi swoich najlepszych magów o stworzenie magicznej bariery. Ale coś idzie nie tak. Magia wymyka się spod kontroli, a bunt zamienia kopalnie w dzikie terytorium, kontrolowane przez najbardziej brutalnych więźniów.

Król jest zmuszony negocjować z nowymi właścicielami, a napięcie między różnymi frakcjami kopalni rośnie. Nikt nie oczekuje, że przybycie nieznanego więźnia zmieni absolutnie wszystko. Tym więźniem jest nasz Bezimienny.

Zwiastun Gothic Playable Teaser

Gothic Remake vs Gothic – porównanie