Nowe studio i marka w składzie THQ Nordic

Ashbornegames Logo
Ashbornegames Logo

Bardzo dobrze znana wszystkim graczom firma THQ Nordic poinformowała o utworzeniu nowego studia deweloperskiego. Mowa tutaj o stacjonującym w Brnie Ashborn Games. Według zapewnień wydawcy, ekipa składa się z doświadczonych twórców, którzy mają w swoich portfolio tytuły takie jak: Mafia, Armed Assault, Downpour, Vigor czy seria UFO.

Deweloperzy pochwalili się też projektem, nad którym obecnie pracują. Nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących samej produkcji, ale wiemy, że ma być to ambitny tytuł, który gatunkowo zbliżony będzie do połączenia strategii i RPG. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4, a do liczącego już 38 osób zespołu, ciągle rekrutowani są nowi pracownicy. Ponadto ekipa z Ashborn Games ma wspieraćproces tworzenia Comanche, które od marca zeszłego roku znajduje się w Early Access.

Karel Kališ, Studio Game Director w Ashborne Games skomentował otwarcie studia w następujący sposób:

„Naszym celem i pasją są gry strategiczne oraz RPG. Jako zespół chcemy tworzyć tytuły dostarczające autentycznych wrażeń dzięki wyrafinowanym mechanikom, zachęcającym do wielokrotnego powrotu. Uważamy, że jest to coś, czego naprawdę brakuje na rynku.”

Wszystko wskazuje na to, że zarówno THQ Nordic jak i Ashborne Games stawiają przed sobą ambitne cele, a my oczywiście życzymy im jak najlepiej.