Nowy zwiastun Elex II – wybierz jedną z pięciu frakcji

Elex 2
Elex 2

THQ Nordic publikowało nowy zwiastun Elex II, na którym zaprezentowało pięć dostępnych w grze frakcji sprawujących władze w Magalan.

Berserkowie to wykwalifikowani magowie, którzy wykorzystują moc Elex do wykonywania wszelkiego rodzaju zaklęć. Udało im się przekształcić pustynię Tavar w zieloną i bujną utopię, a także założyli placówkę w dawnej twierdzy Banitów. Ta frakcja jest natomiast rozrzucona po całym Magalanie — niektórzy banici dołączyli do Berserków, gdy przejęli Tavar, niektórzy przenieśli się w krainę krateru Ateris i kontynuowali swoje zbrodnicze życie.

Albowie wyciągnęli wnioski z porażki w Elex i wrócili jako grywalna frakcja. Jax może ponownie zostać dowódcą Albów. Drastycznie ograniczyli użycie Elexa, ponieważ ujrzeli, jak skuteczny może być Alb z prawdziwymi emocjami, gdy Jax zniszczył Hybrydę. Nadal nie należą do najradośniejszych, ale ich sprawność bojowa czyni z nich interesujący wybór. Frakcja numer cztery to Klerycy, którzy słyną z zamiłowania do inżynierii i tworzenia potężnych robotów bojowych napędzanych przez Elex. Klerycy zapłacili wysoką cenę w wojnie z Albami. Nie tylko stracili swój dom w Ignadonie, ale także wielu ich braci i sióstr padło na polu bitwy.

Morkoni to zupełnie nowa frakcja w grze Elex II. Kiedy meteor uderzył w Magalan, niektórzy ocaleni uciekli do podziemnego systemu tuneli i żyli życiem w ciemności i ubóstwie. Ale ostatnio zaczęli opuszczać swoją izolację i chcą szerzyć swoją religię w całym Magalan i zgładzić każdego, kto się im sprzeciwi.

Elex II ukaże się 1 marca 2022 na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series S/X w pełnej polskiej wersji językowej z dubbingiem.


Źródło: Informacja prasowa