Pomyłka Lidla – do sprzedaży trafi SEGA Mega Drive Flashback HD

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 2 min.
Sega Maga Drive Flashback Hd
Sega Maga Drive Flashback Hd

Na początku tygodnia informowaliśmy, że w grudniu Lidl będzie miał w swoim asortymencie dwie retro konsole – Mini Atari 2600 oraz SEGA Mega Drive Mini. Zwłaszcza ta druga propozycja wydawała się bardzo interesująca, gdyż miniaturka kultowej konsoli z 1988 roku, debiutowała stosunkowo niedawno, bo we wrześniu i zgarnęła bardzo pozytywne recenzje. Na dodatek w Lidlu miała być dostępna za 299 zł, kiedy w sieci standardowa cena to 350 zł.

Niestety Lidl się pomylił i zamieścił grafikę i opis nie tej konsoli. Co prawda w najbliższy poniedziałek trafi do sprzedaży konsola na licencji SEGA, ale jej nazwa to SEGA Mega Drive Flashback HD, za którą odpowiada ciesząca się złą renomą firma AtGames. Flashback HD debiutowała w 2018 roku i pomimo wątpliwej jakości wykonania, jest sprzętem dość przyzwoitym. Na pewno lepszym niż wcześniejszy licencjonowany twór tego producenta w postaci Sega Mega Drive Classic, od którego należy się trzymać z daleka.

Czym zatem jest SEGA Mega Drive Flashback HD. Pod względem funkcjonalności bije oczekiwaną wersję Mini na głowę. Posiada bowiem dwa bezprzewodowe pady, aktywy port na kartridże oraz bibliotekę ponad 80 gier. Jakość wykonania nie odbiega jednak znacznie od bazarowych podróbek. Emulacja gier potrafi chrupnąć, a i sam dobór produkcji może budzić wątpliwości. Owszem, spora część to świetne produkcje jak chociażby trylogia Mortal Kombat, ale nie zabrakło także tytułów niszowych, gier na wcześniejszą platformę Segi, czyli 8-bitową Sega Master System, a także produkcji homebrew, które w licencjonowanym produkcie nie powinny mieć miejsca.

Czy zatem warto kupić SEGA Mega Drive Flashback HD? Na pewno jest to jakaś forma pocieszenia, choć chyba lepiej zaczekać i upolować SEGA Mega Drive Mini na którejś z noworocznych wyprzedaży.

Dodaj komentarz

avatar

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów