Podsumowanie dnia – Elex, Steam Greenlight, GTA Online

The Surge 1 e1489766692938

Dzisiejszy dzień w świecie gier był spokojny. Największym szokiem 7 czerwca są badania Ars Technica, które stwierdziły, że praktycznie nikt nie korzysta ze wstecznej kompatybilności Xbox One. Autorzy raportu zbierali sami dane i raczej nie są one prawdziwe.

Elex z nowym gameplayem

Fani „Gothiców” ze zniecierpliwieniem czekają na Elex. Chociaż akcja najnowszego działa Piranha Bytes będzie się działa w zupełnie innych klimatach, to wielu graczy liczy na duchowego spadkobiercę serii. Wszystkim zainteresowanym polecam rzucić okiem na najnowszy trailer. (Jakub)

Koniec Steam Greenlight

O tym, że Valve rezygnuje z usługi Steam Greenlight było wiadomo już od kilku miesięcy. Dziś oficjalnie współpraca z niezależnymi twórcami w systemie zielonego światła została zakończona. Niejednokrotnie pytałem sam siebie jak to możliwe, że wielu bardzo słabym tytułom udaje się uzyskać poparcie graczy. Nawet Valve przyznaje, że system nie działał zbyt dobrze i pomimo tego, że dostarczył wiele perełek, to nie do końca odsiał plewa od ziaren. Nie jest to jednak koniec współpracy z twórcami Indyków, gdyż Steam Greenlight zostanie zastąpiony przez Steam Direct, który wystartuje już 13 czerwca. Największe zmiany, to system opłacania „podatku” za możliwość wydania swojej gry. Od teraz twórcy będę musieli zapłacić 100$ za każdą grę, którą będą chcieli umieścić na platformie. Opłata zostanie zwrócona autorowi, gdy ten sprzeda gry za kwotę wyższą niż 1000$. Ponadto od momentu, zapisania się do programu, twórcy będą musieli odczekać 30 dni. Przez ten czas pracownicy Steam będą weryfikować potencjalnego kandydata. (Jakub)

Diego Maradona oficjalnie ambasadorem serii PES

Diego Maradona będzie pojawiał się w piłkarskich z serii Pro Evolution Soccer do 2020 roku. Detale o obecności Maradony w kolejnych odsłonach PES-a zostaną podane później.

The Surge dostaje wsparcie technologii HDR na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro

Gra The Surge (recenzja) na PS4 i PS4 Pro otrzymała aktualizację, dzięki której wspiera obraz HDR. Produkcja zyskała lepsze oświetlenie, większa paletę kolorów i uwypuklenie detali. By cieszyć się z nowej opcji trzeba ją aktywować w menu i posiadać odpowiedni telewizor.

Dla przypomnienia produkcja Deck13 Interactive w wersji PS4 Pro działa w dynamicznym trybie 4K i 30 klatkach na sekundę bądź w rozdzielczości 1080p z 60 klatkami na sekundę.

ARMS z reklamą TV

Nintendo sporo inwestuje w promocję gry ARMS. Poniżej możecie zobaczyć telewizyjną reklamę gry. Premiera 16 czerwca.

GTA Online z kolejną duża aktualizacją

Od 13 czerwca na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach PC zostanie udostępniony kolejny dodatek do GTA Online. Gunrunning (Dozbrojenie) do rozgrywki doda sporo nowych rodzajów uzbrojenia. Wozy pancerne, wyrzutnie rakiet, karabiny, armatki, etc. Poniżej zwiastun.

Podobno praktycznie nikt nie korzysta ze wstecznej kompatybilność Xbox One

Według badań przeprowadzonych przez Ars Technica jedynie 1.5% graczy korzysta z możliwości grania w gry dostępne we wstecznej kompatybilności Xbox One. Podane dane mają pochodzić z informacji zebranych w Xbox Live w dniach 26 września 2016 roku do 12 lutego 2017.

Szczerze nie chce mi się wierzyć w rezultat badań opartych na wyciąganiu danych z Gamertagów. Jeśli chcecie poczytać więcej o badaniach, wszystkie informacje znajdziecie tutaj.

Xbox One Wsteczna kompatybilność