Plotka: Sony planuje kupić ZeniMax Media. Gra Starfield zostanie anulowana

Starfield
Starfield

Dopiero 2 stycznia, a branżę już obiegła plotka sporego kalibru. Ponoć Sony przymierza się do zakupu ZeniMax Media, wielkiego wydawcy, który jest właścicielem takich studiów jak Arkane Studios, id Software, MachineGames oraz Bethesda Softworks. Transakcja ma zostać sfinalizowana pod koniec miesiąca.

Jeśli plotki te okażą się prawdą, to najprawdopodobniej gra Starfield, za produkcją której stoi studio Bethesda Softworks, zostanie anulowana. Starfield zostało zapowiedziane podczas targów E3 2018 roku i do tej pory nie poznaliśmy żadnych szczegółów na jej temat. Twórcy jednak już wtedy zakładali, że ma być to gra RPG na nową generację. Anulowanie projektu ma pozwolić deweloperom w pełni skupić się na tworzeniu The Elder Scrolls VI.

Plotka pochodzi z forum Reddit od użytkowania o nazwie Zenimaxinsider, tak więc nie jest to absolutnie żadne pewne źródło. Co jednak gdy okaże się prawda? Sony zyska wiele doświadczonych i utalentowanych ekip deweloperskich, z papierami na wielkie hity AAA. Oj działoby się.


Źródło: https://www.psu.com/news/wild-rumor-starfield-cancelled-sony-to-buy-zenimax-media/