PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością?

playstation 1 e1538852824152

PlayStation 5 może zyskać nową funkcję, którą będzie kompatybilność wsteczna. Wynika to z dokumentów patentowych Sony, w których zamieszono informację o bezproblemowym graniu w gry z każdej konsoli stacjonarnej Japończyków.

Patent widnieje pod nazwą „Remastering by emulation” i został wcześniej złożony do agencji patentowej. Jednak 2 października bieżącego roku japoński koncern nadał mu wiele poprawek.

Dokumenty są oczywiście zarejestrowane na życzenie Sony Interactive Entertainment. Z ich opisu jasno wynika, że możemy mieć do czynienia z kompatybilnością wsteczną znaną obecnie wyłącznie użytkownikom Xboksów.

Jeżeli plotka się potwierdzi, będziemy mogli zapomnieć o wydawaniu kolejnych remasterów przez Sony. Dzięki temu zyskają gracze o ile, uruchomienie posiadanych gier we wstecznej kompatybilności, nie będzie płatne.

Wsteczna kompatybilność to nie jedyna nowość, która zawita wraz z najnowszą konsolą. Od dłuższego czasu SIE pracuje nad własną infrastrukturą sieciową, co powinno się przełożyć na lepsze działanie PlayStation Network.

Pracownicy studiów deweloperskich zaczęli już nawet swoje modły o wyższą wydajność PlayStation 5 i nowego Xboksa. To powinno być naturalne, więc czas pokaże, co oba koncerny wymyślą.

Myślicie, że wsteczna kompatybilność rzeczywiście powróci do platformy Sony?


Źródło: https://gearnuke.com/sony-planning-backward-compatibility-for-ps5-rumor/