PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością?

Krzysztof Borek | @krzysiek_borek | | Przeczytasz w 2 min.

PlayStation 5 może zyskać nową funkcję, którą będzie kompatybilność wsteczna. Wynika to z dokumentów patentowych Sony, w których zamieszono informację o bezproblemowym graniu w gry z każdej konsoli stacjonarnej Japończyków.

Patent widnieje pod nazwą „Remastering by emulation” i został wcześniej złożony do agencji patentowej. Jednak 2 października bieżącego roku japoński koncern nadał mu wiele poprawek.

Dokumenty są oczywiście zarejestrowane na życzenie Sony Interactive Entertainment. Z ich opisu jasno wynika, że możemy mieć do czynienia z kompatybilnością wsteczną znaną obecnie wyłącznie użytkownikom Xboksów.

Jeżeli plotka się potwierdzi, będziemy mogli zapomnieć o wydawaniu kolejnych remasterów przez Sony. Dzięki temu zyskają gracze o ile, uruchomienie posiadanych gier we wstecznej kompatybilności, nie będzie płatne.

Wsteczna kompatybilność to nie jedyna nowość, która zawita wraz z najnowszą konsolą. Od dłuższego czasu SIE pracuje nad własną infrastrukturą sieciową, co powinno się przełożyć na lepsze działanie PlayStation Network.

Pracownicy studiów deweloperskich zaczęli już nawet swoje modły o wyższą wydajność PlayStation 5 i nowego Xboksa. To powinno być naturalne, więc czas pokaże, co oba koncerny wymyślą.

Myślicie, że wsteczna kompatybilność rzeczywiście powróci do platformy Sony?

Źródło: https://gearnuke.com/sony-planning-backward-compatibility-for-ps5-rumor/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów