Connect with us

Cześć, wpisz czego szukasz.

PS4

PlayStation 5 ze wsteczną kompatybilnością?

playstation 1 e1538852824152

PlayStation 5 może zyskać nową funkcję, którą będzie kompatybilność wsteczna. Wynika to z dokumentów patentowych Sony, w których zamieszono informację o bezproblemowym graniu w gry z każdej konsoli stacjonarnej Japończyków.

Patent widnieje pod nazwą „Remastering by emulation” i został wcześniej złożony do agencji patentowej. Jednak 2 października bieżącego roku japoński koncern nadał mu wiele poprawek.

Dokumenty są oczywiście zarejestrowane na życzenie Sony Interactive Entertainment. Z ich opisu jasno wynika, że możemy mieć do czynienia z kompatybilnością wsteczną znaną obecnie wyłącznie użytkownikom Xboksów.

Jeżeli plotka się potwierdzi, będziemy mogli zapomnieć o wydawaniu kolejnych remasterów przez Sony. Dzięki temu zyskają gracze o ile, uruchomienie posiadanych gier we wstecznej kompatybilności, nie będzie płatne.

Wsteczna kompatybilność to nie jedyna nowość, która zawita wraz z najnowszą konsolą. Od dłuższego czasu SIE pracuje nad własną infrastrukturą sieciową, co powinno się przełożyć na lepsze działanie PlayStation Network.

Pracownicy studiów deweloperskich zaczęli już nawet swoje modły o wyższą wydajność PlayStation 5 i nowego Xboksa. To powinno być naturalne, więc czas pokaże, co oba koncerny wymyślą.

Myślicie, że wsteczna kompatybilność rzeczywiście powróci do platformy Sony?

Advertisement. Scroll to continue reading.
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Advertisement

Zobacz także...

XSX

Microsoft po raz kolejny zaprezentował listę gier, które trafią do biblioteki Xbox Game Pass w przeciągu następnych dwóch tygodni. Najsmakowitszym kąskiem dla wielu z...

RECENZJE GIER

Sześcienne szkielety powstają ze switchowego grobu, by zawojować rynek PC… Dobra, to nie był dobry początek. Dość długo zastanawiałem się, co zrobić ze Skellboy:...

TANIE GRANIE

Epic Games umożliwił graczom przypisanie przez najbliższy tydzień gry Galactic Civilizations III za darmo do swojego konta w sklepie Epic Games Store.  Galactic Civilizations III to...

PUBLICYSTYKA

Jeśli już zdążyliście wyjąć pochodnie, naostrzyć kołki i pożyczyć od dziadka widły, to stop! Nie szturmujcie siedziby redakcji, bo mnie tam nie ma. Musicie...

Advertisement