PlayStation 5 „sprzęt Next Gen jest niezbędny” – mówi dyrektor Sony

Damian Stefański | @DStefanski | | Przeczytasz w 2 min.
Playstation 5
Playstation 5

Wiadomo już od jakiegoś czasu, że Sony pracuje nad następcą PlayStation 4. W ostatnim wywiadzie dla Financial Times, po raz pierwszy potwierdził to dyrektor generalny Kenichiro Yoshida. Powiedział, że następca PS4 z lepszymi parametrami na pewno kiedyś zadebiutuje. Stwierdził także, że sprzęt Next Gen jest „niezbędny”:

„W tym momencie mogę powiedzieć, że niezbędny jest sprzęt nowej generacji.”

Oczywiście nazwa PlayStation 5 nie została potwierdzona, a Yoshida powiedział ogólnikowo o nowej maszynie. Jednak byłoby dużym zaskoczeniem gdyby firma zerwała z tradycją i nazwała swoją konsolę inaczej.

Kiedy pojawi się PlayStation 5?

Oczywiście z wywiadu Yoshidy nie można wyciągnąć wniosków, kiedy może zadebiutować PlayStation 5. Analitycy przewidywali premierę konsoli na 2019 rok, ale Sony stwierdziło, że nie możemy spodziewać się PlayStation 5 przed 2021 rokiem. Pozostaje więc czekać na jakieś pewniejsze informacje.

W sieci pojawia się coraz więcej plotek o PlayStation 5

Niedawno pojawiła się plotka na temat wstecznej kompatybilności PS5. Według niej PlayStation 5 może zyskać nową funkcję, którą będzie odtwarzanie gier z PS4. Wynika to z dokumentów patentowych Sony, w których zamieszono informację o bezproblemowym graniu w gry z każdej konsoli stacjonarnej Japończyków.

Rzekomo serwis technologiczny SemiAccurate ujawnił specyfikację konsoli PlayStation 5. PS5 albo jak niektórzy informatorzy donoszą – PlayStation Next, ma ukrywać w swoim wnętrzu ośmiordzeniowy procesor AMD Zen i kartę graficzną AMD Navi. Więcej szczegółów nie znamy, tak więc na temat mocy obliczeniowej możemy jedynie gdybać. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów