SemiAccurate ujawnia kartę graficzną i procesor PlayStation 5

Kamil Kościelniak | @kamilgamerweb | | Przeczytasz w 1 minutę
Playstation 5
Playstation 5

Serwis technologiczny SemiAccurate ujawnił wczoraj specyfikację konsoli PlayStation 5, która rzekomo już trafiła do deweloperów, by ci mogli zacząć tworzyć gry na przyszłą platformę Sony. Plotka jest traktowana dość poważnie, ponieważ wcześniej serwis jako pierwszy zdradził specyfikację Nintendo Switch i Xbox One X.

PS5 albo jak niektórzy informatorzy donoszą – PlayStation Next, ma ukrywać w swoim wnętrzu ośmiordzeniowy procesor AMD Zen i kartę graficzną AMD Navi. Więcej szczegółów nie znamy, tak więc na temat mocy obliczeniowej możemy jedynie gdybać.

Japończycy tworzą nową generację, głównie z myślą o rozwijaniu technologii wirtualnej rzeczywistości, dlatego też sprzęt będzie musiał posiadać konkretną moc. Niewykluczone, że wraz z konsolą zadebiutują także nowe gogle VR.

Ponoć konsola może pojawić się w sklepach jeszcze w tym roku, choć trudno w to uwierzyć, by twórcy na start nowej generacji byli w stanie przygotować odpowiednie zaplecze. Najprawdopodobniej piąta konsola Sony zadebiutuje w latach 2019-2020.

Źródło: https://semiaccurate.com/

Dyskusja

Jeszcze nie ma komentarzy. Skomentuj pierwszy!

Dodaj komentarz

GAMERWEB

Piszemy o grach, nowoczesnych technologiach oraz wysokobudżetowych produkcjach telewizyjnych. Na łamach portalu znajdziecie liczne newsy, recenzje, informacje o premierach, relacje z targów i imprez gamingowych, a także ciekawe artykuły.

Piszemy o grach na PlayStation 4, Xbox One, PC i Nintendo Switch

POLECAMY

Łowcy Trofeów